روحانی در جلسه ستاد ملی مقابله با كرونا اعلام كرد

تهران در شرایط نارنجی

تهران در شرایط نارنجی

به گزارش اعصاب سنج رئیس جمهور اظهار داشت: ما به کانال ۵۰۰ نفر فوتی در روز نزدیک شده بودیم و حتی به ما می گفتند که وضعیت بدتر هم می شود اما امروز به کانال ۳۰۰ نفر بازگشتیم و امیدواریم از این هم کمتر شود.


به گزارش اعصاب سنج به نقل از ایسنا، حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی در جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا با اشاره به اینکه در این زمان ۴۲۰ مصوبه داشته ایم و به دستگاه ها ابلاغ کردیم، اظهار داشت: تابحال ۸۵ درصد مصوبات ما عملیاتی شده است.
وی اضافه کرد: کار بسیار خوبی در این زمان محدودیت ها انجام شده که آثار مثبتی داشته است و همه این ها با همکاری مردم به وجود می آید. تا زمانی که مردم به مسری بودن این بیماری واقف باشند و به پروتکل ها عمل کنند، وضعیت بهتر می شود.
روحانی تاکید کرد: البته هر کجا وضعیت قرمز باشد ما محدودیت ها را اجرایی و اعمال می نماییم. ما به کانال ۵۰۰ نفر فوتی در روز نزدیک شده بودیم و حتی به ما می گفتند که وضعیت بدتر هم می شود اما امروز به کانال ۳۰۰ نفر بازگشتیم و امیدواریم از این هم کمتر شود.
رییس جمهور با تکیه بر اینکه اگر مراعات در جامعه ما مورد توجه قرار نگیرد و مردم حس کنند شرایط عادی شده، یک ماه بعد باز به شرایط بحرانی باز می گردیم، تصریح کرد: حتی اگر واکسن مفید و موثر به دست ما برسد و ما هم برای مردم آنرا فراهم نماییم، لازم است که همچنان پروتکل ها رعایت شود، چون که نه مشخص است آثار این واکسن ها چقدر است، نه مشخص است که چه عوارضی دارد و نه به محض تزریق، تاثیر می گذارد.
روحانی خاطرنشان کرد: به امید واکسن نباید مراقبت ها کاهش پیدا کند. هیچ واکسنی هم صد درصد اثربخش نیست و همینطور نمی دانیم که این ویروس چقدر تغییر ژنتیکی در آینده خواهد داشت. پس در این شرایط لازم است پروتکل ها مراعات شود.
وی با اشاره به اینکه افراد مبتلا باید دوران قرنطینه را بگذرانند، خاطرنشان کرد: تأسف بار است که فردی مبتلا می شود، به او اعلام می شود و بازهم او از خانه و قرنطینه خارج می شود و حتی می خواهد سوار هواپیما و وسایل حمل و نقل عمومی شود. این موارد از جانب ما حتما باید با برخورد مواجه شود و جریمه ها برای این افراد اعمال شود. ما ناچار از سختگیری نسبت به چنین افرادی هستیم.
رییس جمهور تصریح کرد: اگر اقدامات دو سه هفته اخیر نبود ما با مشکلات بسیار گسترده در زمینه انتشار کرونا مواجه می شدیم. وقتی ما پروتکلی را الزامی می نماییم و ابلاغ می شود، خود ما مسؤلان وظیفه اجرای آنرا بیشتر از مردم عادی برعهده داریم.
روحانی افزود: همه آنانی که مسئول هستند باید بیشتر از دیگران آنرا رعایت نمایند. اگر چنین نشود مردم می گویند پس این مراقبت ها چندان اهمیتی ندارد، اگر داشت چرا فلان اداره یا فلان مسئول رعایت نکرد؟ پس باید طوری عمل نماییم که مردم، مسؤلان را در این حوزه الگو قرار دهند.
وی ضمن اشاره به تأثیر اعمال محدودیت ها در دو هفته اخیر، اظهار نمود: از ۱۶۰ منطقه قرمزی که در دو هفته پیش داشتیم حالا با تلاش ها و مراعات مردم به ۶۴ منطقه قرمز کاهش داشته ایم. اما بر اساس گزارش ها ۷ شهرستان هم وضعیت فوق قرمز دارند که باید حتما برای این شهرستان ها اقدامات فوری انجام گیرد، چون که نرخ مبتلا شدن به کرونا در این شهرستان ها صعودی است.
رییس جمهور در انتها ضمن اشاره به شرایط امروز تهران در زمینه انتشار کرونا اظهار نمود: تهران در شرایط نارنجی است اما ما لب مرز قرمز شدن شرایط قرار داریم و اگر مراقبت ها و نظارت و کنترل کافی انجام نگیرد بازهم بعد دو هفته امکان دارد شرایط تهران قرمز شود.
منبع:

1399/09/15
13:50:43
5.0 / 5
1331
تگهای خبر: بیمار , بیماری , دستگاه , ژنتیك
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
AsabSanj اعصاب سنج