ممنوعیت استفاده از تست سریع كرونا در بیمارستان ها و آزمایشگاه ها

ممنوعیت استفاده از تست سریع كرونا در بیمارستان ها و آزمایشگاه ها

مدیر نظارت بر آزمایشگاه های تشخیص طبی معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی از ممنوعیت استفاده از تست سریع covid-19  در بیمارستان ها و آزمایشگاه های تشخیص طبی آگاهی داد.


به گزارش اعصاب سنج به نقل از ایسنا، دکتر سید محمدرضا یثربی ضمن بیان این مطلب اظهار داشت: استفاده از تست سریع کرونا در بیمارستان ها و آزمایشگاه های تشخیص طبی ممنوعست و در این مراکز باید حتما از روشPCR استفاده گردد.
وی اشاره کرد: با آغاز توزیع کیت سریع تشخیص کرونا در کشور، این تست فقط در پایگاه های سلامت و مراکز بهداشتی بمنظور غربالگری استفاده می شود و مردم به بیمارستان ها و آزمایشگاه های خصوصی و دولتی مراجعه نکنند.
یثربی اشاره کرد: با توجه به این که کاربرد مهم این تست برای غربالگری بیماری کرونا است. بنا بر این استفاده از آن در مراکز درمانی ضرورتی نداشته و در صورت استفاده، تذکرات و برخوردهای قانونی از طرف معاونت درمان صورت می گیرد.
رئیس اداره امور آزمایشگاه های معاونت درمان، با اشاره به این که پاسخ این تست ظرف مدت زمان ۲۰ دقیقه مشخص می شود، اضافه کرد: نتیجه منفی این آزمایش احتمال بیماری فعال را بطور کامل منتفی نمی کند و در صورت مثبت شدن، انجام آزمایش تاییدی تشخیص مولکولی خصوصا برای افراد علامت دار سفارش می شود.
بنابر اعلام روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، یثربی با اعلان اینکه برای انجام این تست از نمونه نازوفانکس استفاده می شود، تشخیص سریع در بیماران علامت دار مشکوک به مبتلاشدن به کووید -۱۹، تشخیص عفونت در افراد بی علامت که سابقه تماس با بیمار مبتلا به کووید-۱۹ را داشته باشد(contact tracing) و بررسی همه گیری مشکوک در اجتماعات کوچک را از مهمترین کاربردهای این تست برشمرد.
منبع:

1399/09/15
23:03:04
5.0 / 5
1140
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
AsabSanj اعصاب سنج