نگهداری مواد ضدعفونی كننده حاوی الكل در خودرو خطرناكست

نگهداری مواد ضدعفونی كننده حاوی الكل در خودرو خطرناكست

با انتشار ویروس کرونا، بعضی از افراد مواد ضدعفونی کننده حاوی الکل در خودرو های خود نگهداری می کنند که خطرات جبران ناپذیری به همراه دارد.


به گزارش اعصاب سنج به نقل از ایسنا، بمنظور جلوگیری از بروز مشکلات ناشی از نگهداری الکل در خودرو، معاونت بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی سفارش های بهداشتی و پیشگیرانه را ارائه داد.
بنابر اعلام روابط عمومی وزارت بهداشت، این سفارش ها و پیام های بهداشتی به شرح زیر است:
- از آنجایی که الکل قابل اشتعال است، بهتر است از نگهداری و استفاده غیراصولی مواد ضدعفونی کننده حاوی الکل در مکان های سربسته مثل خودرو خودداری نماییم. همین طور در صورت پخش مواد ضدعفونی کننده حاوی الکل در خودرو با کوچکترین جرقه فندک، گرم شدن خودرو در آفتاب و روشن کردن خودرو، امکان آتش سوزی وجود دارد و باید بسیار دقت کرد.
- جهت استفاده از مواد ضدعفونی کننده حاوی الکل در خودرو باید نکات ایمنی باید رعایت شود به این معنا که بجای استفاده از مواد ضدعفونی کننده الکلی در خودرو از پد الکلی استفاده نمائیم و یا مواد را در ظروف کوچک همراه خودمان داشته باشیم و یا اگر مواد ضدعفونی کننده الکلی در خودرو داریم، خودرو را زیر نور مستقیم خورشید قرار ندهیم.
- اگر مواد ضدعفونی کننده الکلی در خودرو داریم، در صورت امکان شیشه ها را مقداری پایین بکشیم تا دمای داخل خودرو بالا نرود و هنگام ضدعفونی کردن خودرو، در و پنجره ها را باز بگذاریم و بعد از گذشت چند دقیقه خودرو را روشن نماییم.
- برای ضدعفونی کردن خودرو در فضای سرپوشیده بهتر است از پد الکلی بجای اسپری مستقیم بهره برد و برای ضدعفونی کردن، محلول الکل و سفیدکننده (وایتکس) و یا هر ماده شیمیایی دیگر را با هم ترکیب نکنیم.1399/09/23
14:02:41
5.0 / 5
1411
تگهای خبر: آموزش , بهداشت , پزشكی , عفونی
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
AsabSanj اعصاب سنج