آنچه دانشمندان در مورد كروناویروس جدید شایع در انگلیس می دانند

آنچه دانشمندان در مورد كروناویروس جدید شایع در انگلیس می دانند

کرمان ماریا ون کرخووه از سازمان بهداشت جهانی اظهار داشت: هرچه این ویروس بیشتر گسترش یابد، فرصت های بیشتری برای تغییر دارد.


به گزارش ایسنا و به نقل از ان بی سی نیوز، چندین کشور اروپایی پروازهای خود از انگلیس را به علت ترس از کرونا ویروس جدید که میلیون ها نفر را در انگلیس مجبور به لغو برنامه های کریسمس خود کرده، ممنوع کرده اند.
آلمان، هلند، بلژیک، اتریش و ایتالیا محدودیت های سفر به انگلیس را اعلام نمودند چونکه دانشمندان اخطار دادند که سویه جدید کروناویروس با سرعت بیشتری نسبت به نسل قبلی خود در حال گسترش است.
با افزایش سریع سطح عفونت بیماری در انگلیس، "بوریس جانسون" نخست وزیر انگلیس روز شنبه در یک کنفرانس خبری اظهار داشت که لندن و جنوب شرقی انگلیس تحت سخت ترین قوانین قرنطینه معروف به سطح ۴ قرار خواهند گرفت که در نتیجه فروشگاه های غیر ضروری، سالن های ورزشی، سینماها، آرایشگاه ها و سالن های بولینگ به مدت دو هفته در این شهر تعطیل خواهند شد، در حالیکه ملاقات افراد با یکدیگر از یک خانه دیگر در یک فضای عمومی خارجی هم محدود خواهد شد.
جانسون اظهار داشت: سیاست "حباب" که اجازه می داد تا حداکثر سه خانوار در طول دوره تعطیلات در مناطقی از کشور که تحت محدودیت های سطح ۴ نیستند با یکدیگر ملاقات داشته باشند، به شدت محدود خواهد شد و این سطح فقط در روز کریسمس اعمال می شود.
جهش ویروس
"ماریا ون کرخووه" سرپرست فنی کووید ۱۹ در سازمان بهداشت جهانی، روز یکشنبه به بی بی سی اظهار داشت که مقامات بهداشت انگلستان برای نخستین بار نوع جدید از کرونا ویروس را که دانشمندان انگلیسی آنرا "VUI - ۲۰۲۰۱۲/۰۱" نامیده اند، در این کشور شناسایی کرده اند.
سایمون کلارک، دانشیار میکروبیولوژی سلولی در دانشگاه ریدینگ انگلستان، هم به NBC News اظهار داشت که "جهش ویروس ها" بسیار رایج است.
وی اضافه کرد: وقتی ویروس ها سبب عفونت می شوند، وارد سلولهای بدن ما شده و سلول را تحویل می گیرند تا نسخه های بیشتری از خویش را برای تولید مثل، تکثیر کنند و هر بار که این کار را انجام می دهند، برای هر ویروس جدید یک سری مواد ژنتیکی جدید ایجاد می شود که در مجموع فشار جدید این ویروس مناسبتر از نمونه قبلی خود است.
سازمان بهداشت جهانی ۱۹ دسامبر در توییتر خود نوشت که ما در مورد نوع جدید ویروس کووید ۱۹ با مقامات انگلیس در ارتباط نزدیک هستیم. آنها همچنان اطلاعات و نتایج تجزیه و تحلیل و مطالعات مداوم خویش را به اشتراک می گذارند. ما با کسب اطلاعات بیشتر در مورد خصوصیت های این نوع ویروس و هرگونه پیامد ناشی از آن، به کشورهای عضو و عمومی اطلاع رسانی کرده و آنها را در این حوزه به روز خواهیم کرد.
کریس ویتی، مدیر ارشد پزشکی انگلیس روز شنبه در اطلاعیه ای اخطار داد که ویروس جهش یافته کرونا با سرعت بیشتری در حال گسترش است اما وی اظهار داشت که تابحال هیچ مدرکی وجود ندارد که نشان دهد ویروس جدید از نظر بیماری شدید یا مرگ و میر آنرا قویتر کرده است.
تاثیر بر روی واکسیناسیون
"پاتریک والنس" مشاور ارشد علمی دولت انگلیس روز شنبه در جلسه توجیهی خبری اظهار داشت: فرضیه کاری ما از همه دانشمندان این است که پاسخ واکسن باید برای این ویروس مناسب باشد اما "راویندرا گوپتا" استاد میکروبیولوژی بالینی در دانشگاه کمبریج اظهار داشت که او نگران است که ویروس در مسیری قرار گیرد تا در مقابل واکسن ها مقاوم شود.
وی اظهار داشت: باآنکه امکان دارد ویروس فعلا در مقابل واکسن مقاوم نباشد، اما امکان دارد بعد از این تغییرات به نقطه مقاوم شدن در مقابل واکسن برسد.
با این حال، "کلارک" دانشیار میکروبیولوژی سلولی در دانشگاه ریدینگ انگلستان اظهار داشت که هر سال نسخه های مختلف واکسن آنفلوانزا مورد نیاز است و او نمی داند که چرا این ویروس کرونا نمی تواند یکسان باشد.
جلوگیری از گسترش
ون کرخووه سرپرست فنی کووید ۱۹ در سازمان بهداشت جهانی اظهار داشت که نوع جدید از کروناویروس تابحال در دانمارک، هلند و استرالیا شناسایی شده است.
وی اظهار داشت: هرچه این ویروس بیشتر گسترش یابد، فرصت های بیشتری برای تغییر پیدا می کند، ازاین رو ما هم اکنون باید تمام تلاش خویش را برای پیشگیری از گسترش آن انجام داده تا با حداقل رساندن این گسترش احتمال تغییر آنرا هم کاهش دهیم.
گوپتا استاد میکروبیولوژی بالینی در دانشگاه کمبریج هم اظهار داشت که فشار جدید ویروس باید سبب نگرانی در ایالات متحده و سایر کشورها هم شود. وی اخطار داد که ویروس می تواند باردیگر جهش یابد و "مردم باید نظارت خویش را بالا برند."
دکتر جولیان تانگ، یک ویروس شناس بالینی در دانشگاه لستر، در اطلاعیه ای اظهار داشت: در انگلیس، محدودیت های شدید جدید سطح یک "اقدامات لازم" برای کنترل ویروس می باشد اما وی اخطار داد که حتی چند ساعت در روز کریسمس هم می تواند منجر به افزایش عفونت شود
بنابراین مقامات همچنان از افراد در سطح پایین انگلیس می خواهند تا حد ممکن فاصله اجتماعی را حفظ کنند.1399/10/01
14:11:01
5.0 / 5
1194
تگهای خبر: بهداشت , بیمار , بیماری , پزشكی
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
AsabSanj اعصاب سنج