معاون سازمان بیمه سلامت خبر داد

حذف دفترچه های بیمه تا نیمه ۱۴۰۰

حذف دفترچه های بیمه تا نیمه ۱۴۰۰

معاون بیمه و خدمات سلامت سازمان بیمه سلامت ایران از شروع خدمات سرپایی الکترونیک در 10 دانشگاه دولتی تا بهمن ماه سال جاری آگاهی داد.


به گزارش اعصاب سنج به نقل از ایسنا، دکتر مهدی رضایی به توسعه خدمات الکترونیک در بخش سرپایی دولتی بر طبق مصوبات کارگروه سلامت شورای اجرائی فناوری اطلاعات اشاره نمود و اظهار داشت: بر طبق مصوبات این کارگروه باید تا بهمن ماه سال جاری ۱۰ دانشگاه دولتی به ارائه خدمات سرپایی الکترونیک بپردازند.

وی افزود: سازمان بیمه سلامت ایران این آمادگی را دارد که به محض مشخص شدن این ۱۰ دانشگاه، برمبنای اقدام مشترک با وزارت بهداشت برنامه نسخه نویسی و نسخه پیچی الکترونیک را در مراکز سرپایی دولتی اجرائی کند.

معاون بیمه و خدمات سلامت سازمان بیمه سلامت ایران با اشاره به اینکه زیرساخت های لازم در سطح سازمان برای این اقدام فراهم گشته است، اظهار نمود: خدمات سرپایی الکترونیک حدود ۹ ماه است که در بخش خصوصی اجرائی شده است و الان ضریب استقرار در مراکز و موسسات طرف قرارداد بطور متوسط در کشور بیش از ۹۰ درصد است. در کل میزان دسترسی از نظر زیرساختی به نحوی فراهم گشته است که بخش خصوصی و دولتی بتوانند از آن برای نسخه پیچی و نسخه نویسی الکترونیک استفاده کنند.

وی ادامه داد: مشکلاتی در داروخانه ها برای نسخه پیچی وجود دارد که مقرر است با حضور ذینفعان همچون انجمن داوسازان، مسئولان برنامه های نرم افزاری که در این عرصه فعال می باشند، کارشناسان استانی و کارشناسان ستاد کشوری موانع موجود بررسی و در نهایت روند استقرار نسخه پیچی الکترونیک آسان تر شود.

بنابر اعلام روابط عمومی سازمان بیمه سلامت، وی اظهار داشت: امیدواریم تا ۶ ماهه اول سال ۱۴۰۰ بتوانیم حذف دفترچه های بیمه ها را در دستور کار قرار دهیم و موفق به اجرای الکترونیکی شدن مراحل نسخه نویسی و نسخه پیچی الکترونیک در کشور باشیم.1399/10/08
12:55:51
5.0 / 5
1106
تگهای خبر: بهداشت , بیمه , بیمه‌ , خدمات
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
AsabSanj اعصاب سنج