مطالعات نشان می دهد؛

تأثیر رژیم غذایی و سبك زندگی در كاهش علایم ریفلاكس گوارشی

تأثیر رژیم غذایی و سبك زندگی در كاهش علایم ریفلاكس گوارشی

به گزارش اعصاب سنج بیماری ریفلاکس معده یک مشکل شایع بوده که غالبا با دارو قابل کنترل است.به گزارش اعصاب سنج به نقل از مهر، یافته های جدید محققان نشان داده است تغییر در رژیم غذایی و سبک زندگی به کنترل علایم ریفلاکس معده کمک می نماید.
علامت اصلی ریفلاکس معده، سوزش معده است و اغلب با داروها کنترل می شود. با این وجود، مطالعه جدید نشان داده است که پیروی از دستورالعمل های در ارتباط با رژیم غذایی و سبک زندگی امکان دارد علایم را به میزان قابل توجهی کم کند و سبب شود دارو برای بعضی از بیماران غیرضروری باشد.
یافته های حاصل از مطالعه بهداشت پرستاران نشان داده است که پنج عامل رژیم غذایی و سبک زندگی می تواند تاثیر قابل توجهی بر ریفلاکس معده یا علایم سوزش معده داشته باشند.
این پنج فاکتور شامل وزن طبیعی، عدم استعمال سیگار، فعالیت بدنی متوسط تا شدید حداقل ۳۰ دقیقه در روز، محدود کردن مصرف قهوه، چای و نوشابه به دو فنجان در روز و رژیم غذایی "محتاطانه" است.
«اندرو چان»، سرپرست تیم تحقیق از دانشگاه هاروارد، در اینباره می گوید: «این مطالعه نشان داده است که علایم گوارشی شایع و ناتوان کننده را می توان در خیلی از موارد با اصلاح رژیم غذایی و سبک زندگی به خوبی کنترل کرد.»
در این مطالعه، داده های در ارتباط با ۱۱۶، ۶۷۱ شرکت کننده که از سال ۱۹۸۹ هر دو سال یکبار پرسشنامه ای را تکمیل کرده بودند، مورد بررسی قرار گرفت.
محققان پس از بررسی ۵ فاکتور فوق الذکر دریافتند پیروی از همه این دستورالعمل ها می تواند علایم ریفلاکس معده را به صورت کلی ۳۷ درصد کم کند.
محققان بیشتر از هرچیز بر تاثیر ورزش بر تحرک دستگاه گوارش تاکید دارند. آنها معتقدند تحرک بدنی به پاکسازی اسید معده که سبب علایم سوزش معده می شود، کمک می نماید.


منبع:

1399/10/19
23:09:56
0.0 / 5
1028
تگهای خبر: بهداشت , بیمار , بیماری , دارو
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
AsabSanj اعصاب سنج