زالی عنوان كرد؛

چرایی كاهش آمار كرونا در تهران

چرایی كاهش آمار كرونا در تهران

اعصاب سنج: فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران، اعمال محدودیت های دوهفته ای در تهران را یکی از مهم ترین عوامل موثر در کاهش آمار کرونائی استان تهران عنوان نمود.


به گزارش اعصاب سنج به نقل از مهر، علیرضا زالی، افزایش میزان استفاده از ماسک توسط شهروندان و گسترش توزیع ماسکهای رایگان و ارزان توسط نیروهای بسیج، سپاه، هلال احمر و همین طور خیرین را از دیگر اقدامات مؤثر در کاهش میزان شیوع ویروس کرونا در تهران دانست و اظهار داشت: اعمال محدودیت خروج از استان های نارنجی و قرمز در کنترل کرونا بسیار مؤثر است. وی با اشاره به نقش پررنگ اجرای طرح محله محور شهید سلیمانی در مبارزه با کرونا، توضیح داد: اعمال این طرح نقش مؤثری در ردیابی سریع بیماران در سطح محلات دارد.

زالی با اشاره به نقش مراقبتی، حمایتی و نظارتی طرح شهید سلیمانی، از اجرای این طرح در ۳۷۰ محله مناطق ۲۲ گانه استان تهران و تحت پوشش قرار گرفتن ۷۰ درصد جمعیت استان آگاهی داد و با اشاره به گستردگی جمعیت برخی مناطق تهران همچون منطقه دو و چهار، اجرای طرح شهید سلیمانی با ۵۲۸ تیم متشکل از نیروهای بسیج، هلال احمر و کارشناسان بهداشت را گامی بزرگ برای مدیریت بیماری کرونا در استان تهران عنوان نمود. زالی با اشاره به تعداد بالای بیماران مزمنی که بیش از ۱۰، ۱۵ و ۲۰ روز در بخش مراقبت های ویژه بیمارستان های تهران بستری شده اند، اظهار داشت: این آمار نشان از سطح بالای ارائه خدمات در بیمارستان های استان دارد. وی به افزایش مراجعات بیماران به مراکز درمانی به سبب بروز عارضه های پوستی همچون کهیر و خارش و ریزش مو اشاره نمود و اظهار داشت: بخش زیادی از این مراجعات به سبب عارضه های جانبی ابتلاء به کرونا است که ممکنست هفته ها بعد از بهبود بروز پیدا کند. فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران، درباره وضعیت آلودگی در تهران، اظهار نمود: آلودگی هوا و وجود آلاینده ها به دلیلهای مختلفی مرگ و میر ناشی از کرونا و شیوع آن را بیشتر می کند و موجب می شود کرونا ثبات و بقای بیشتری در محیط پیدا کند. وی با اشاره به افزایش بروز بیماریهای تنفسی با آلودگی هوا، اظهار داشت: با افزایش آلودگی هوا افراد دارای بیماریهای مزمن تنفسی در مقابل کرونا لطمه پذیرتر می شوند.


منبع:

1399/10/20
22:37:27
0.0 / 5
1067
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
AsabSanj اعصاب سنج