آلودگی هوای اراك ۱۴۴ بیمار تنفسی را راهی بیمارستان كرد

آلودگی هوای اراك ۱۴۴ بیمار تنفسی را راهی بیمارستان كرد

به گزارش اعصاب سنج مرکزی رئیس مرکز اورژانس پیش بیمارستانی دانشگاه علوم پزشکی اراک از انتقال ۱۴۴ بیمار تنفسی به مراکز درمانی طی دو هفته اخیر توسط تکنسین های اورژانس اطلاع داد.


دکتر پریا بهرامی در گفت و گو با ایسنا، در مورد ارجاع بیماران تنفسی و قلبی در ایام اخیر به مراکز درمانی اظهار نمود: از زمان آغاز آلودگی هوای شهر اراک و آماده باش اورژانس پیش بیمارستانی که به دو هفته قبل باز می گردد و تابحال دو روز تعطیلی ادارات و دو روز آماده باش کامل اورژانس را به همراه داشته است، تکنسین های اورژانس، بیماران تنفسی و قلبی زیادی را به بیمارستان ها منتقل کرده اند.
وی ادامه داد: طی دو هفته اخیر، ۱۴۴ بیمار تنفسی به مراکز درمانی ارجاع شده اند که این بیماری ها ارتباط مستقیم با آلودگی هوا دارند و نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱.۲۵ درصد افزایش را در این عرصه شاهد می باشیم.
بهرامی با اشاره به اینکه در بازه زمانی مذکور، ۱۳۹ بیمار قلبی توسط اورژانس پیش بیمارستان به مراکز درمانی منتقل شده اند، اظهار داشت: بیماری های قلبی و عروقی ارتباط غیرمستقیم با مساله آلودگی هوا دارند و البته نسبت به مدت مشابه سال قبل ۰.۷۵ درصد کاهش مراجعات این قشر به اورژانس و انتقال به بیمارستان ها ثبت شده است.
وی با اشاره به اینکه در ایام درگیری با آلودگی هوا، گروه های حساس بسیار تحت تأثیر این وضعیت قرار می گیرند، اظهار داشت: طی دو هفته اخیر تکنسین های اورژانس بیشتر به گروه های در معرض خطر همچون سالمندان و افراد بالای ۶۰ سال خدمات رسانی کردند که در میان آنها زنان باردار، کودکان، افراد دارای ریه حساس و آسم آلرژیک بوده اند که با تشدید علایم بیماری خود روبرو شده اند.
بهرامی با تاکید براینکه در این روزها گروه های حساس مانند افراد درگیر با بیماری های تنفسی، آسم و... باید حدالامکان از تردد غیرضروری به بیرون از منزل اجتناب کنند، بیان نمود: مسلما در بازه زمانی که هواشناسی یا اداره کل محیط زیست اعلام انباشت آلاینده ها در هوا می کند، باید علاوه بر بیماران ریوی و قلبی، سالمندان، کودکان و زنان آبستن که دارای شرایط خاصی هستند هم در خانه بمانند.
رئیس مرکز اورژانس پیش بیمارستانی دانشگاه علوم پزشکی اراک، اضافه کرد: علاوه بر قرار نگرفتن در معرض آلودگی هوا، لازم است در این روزها توجه مناسبی به رژیم غذایی صورت گیرد، به صورتی که مصرف سبزیجات و مایعات افزایش و مصرف غذاهای آماده و فرآوری شده کاهش پیدا کند.
منبع:

1399/10/22
17:06:37
0.0 / 5
1226
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
AsabSanj اعصاب سنج