معاون وزیر راه:

واكسن روسی كرونا پنج شنبه با پرواز ایرانی وارد كشور می شود

واكسن روسی كرونا پنج شنبه با پرواز ایرانی وارد كشور می شود

به گزارش اعصاب سنج رئیس سازمان هواپیمایی کشوری از واردات واکسن روسی کرونا در روز پنج شنبه با پرواز ماهان اطلاع داد.به گزارش اعصاب سنج به نقل از مهر، تورج دهقانی زنگنه امروز در نشست خبری ویدئو کنفرانسی درباره رعایت سقف ۶۰ درصدی فروش صندلی های هواپیما به دنبال مصوبه ستاد ملی مبارزه با کرونا اظهار داشت: رعایت ظرفیت ۶۰ درصدی فروش بلیت به یک فرهنگ از جانب مردم تبدیل گشته و اگر شرکت هواپیمایی این مورد را رعایت نکند، خود مردم آنرا نمی پذیرند و این از علائم یکدلی و هماهنگی شرکتهای هواپیمایی با سازمان هواپیمایی کشوری است.
قبول دارم که هیچ کشوری قانون محدودیت فروش ظرفیت صندلی هواپیما وضع نکرد
وی درباره اعتراض شرکتهای هواپیمایی در خصوص اینکه مصوبه ستاد ملی مبارزه با کرونا در خصوص فروش ظرفیت صندلی های پرواز تا ۶۰ درصد، در هیچ کشور دیگری وجود ندارد، اظهار داشت: من هم این مورد را تأیید می کنم و در هیچ کجا چنین قانونی وجود ندارد اما این مصوبه، قانون ستاد ملی مبارزه با کرونا است و تا زمانی که قانون است، شرکتهای هواپیمایی ملزم به رعایت آن هستند.
معاون وزیر راه و شهرسازی اضافه کرد: همه شرکتهای هواپیمایی به جز ۴ شرکت تسهیلات کرونایی دریافت کرده اند، این چهار شرکت هم به علت مشکلاتی که با بانک ها داشتند، نتوانسته اند چنین تسهیلاتی را دریافت نمایند.
شاید وام های کرونایی ایرلاین ها سال آینده استمهال شود
دهقانی زنگنه خاطرنشان کرد: قرار شد تسهیلات کرونایی سال آینده مجدداً به شرکتهای هواپیمایی پرداخت گردد یا اینکه وام های اعطا شده، استمهال شود؛ تابحال ۲، ۴۰۰ میلیارد تومان به شرکتهای هواپیمایی تسهیلات کرونایی داده شده است.
وی در مورد خرید هواپیما از جانب شرکتهای هواپیمایی عنوان کرد: ۱۶۲ فروند هواپیمای فعال داریم، ۴۲ سال است که تحریم خرید هواپیما هستیم و اولین تحریم هایی که به کشور تحمیل شد، به صنعت هوانوردی اختصاص یافت. با این وجود هواپیما در این سال ها وارد کشور شده است.
رئیس سازمان هواپیمایی کشوری خاطرنشان کرد: اخیراً هواپیماهای مدل ۲۰۰۴ و ۲۰۰۵ وارد کشور شده که در واردات آنها، شرط سنی مورد نظر سازمان رعایت شده است. بزودی تعداد زیادی هواپیما وارد خواهد شد.
تحریم ها لغو شود، تعلیق قرارداد خرید هواپیما از ایرباس هم رفع خواهد شد
دهقانی زنگنه درباره اینکه قرارداد خرید هواپیما از دو شرکت هواپیماسازی ایرباس و ATR به حالت تعلیق درآمده ولی قراردادی که با بوئینگ داریم، اخیراً نامه نگاری کرده ایم تا تکلیف این قرارداد را مشخص کنند، اظهار داشت: این احتمال وجود دارد که با رفع تحریم ها، تعلیق قرارداد خرید هواپیماها هم رفع گردد.
۸ فروند هواپیما وارد کشور شده اما هنوز پروازی ندارند
وی تاکید کرد: هم اکنون ۸ فروند هواپیما وارد کشور شده اما هنوز پرواز نکرده اند که در آینده نزدیک پرواز آنها آغاز خواهد شد. همینطور شرکتهای هواپیمایی مجوز مسیرهای جدید دریافت کرده اند.
معاون وزیر راه و شهرسازی درباره واردات واکسن کرونا اظهار داشت: هم اکنون ماهان و ایران ایر اعلام آمادگی کرده اند و از راه سازمان هواپیمایی کشوری، واردات واکسن کرونا نظارت خواهد شد.
ماهان پنج شنبه واکسن روسی کرونا را وارد کشور می کند
دهقانی زنگنه اضافه کرد: مقرر است روز پنجشنبه بخش اول واکسن ها با هواپیمایی ماهان وارد کشور شود، بخش بعدی هم ایران ایر از کشورهای اروپایی وارد می نماید. در این روز هواپیمایی ماهان از کشور روسیه بخش اول را وارد خواهد نمود.
وی اظهار داشت: واکسن اروپایی از شرکت کوواکس خریداری می شود که در ارتباط با چین، هند و کشورهای دیگر است.

1399/11/14
22:29:48
0.0 / 5
1168
تگهای خبر: شركت
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
AsabSanj اعصاب سنج