مراسم افتتاح طرح های وزارت بهداشت

روحانی: هنوز حسن نیتی در دولت جدید آمریكا ندیده ایم

روحانی: هنوز حسن نیتی در دولت جدید آمریكا ندیده ایم

به گزارش اعصاب سنج رئیس جمهور اظهار داشت: هیچ کسی تردید ندارد که فشار حداکثری به ملت ما شکست خورده است. البته هنوز مردم ما رنج و مشکلات دارند؛ بدین سبب اگر دولت جدید امریکا در شعارهایش راستگو است، باید بلافاصله راه خودرا عوض کند و تا حد ممکن مسیر گذشته را اصلاح کند.


به گزارش اعصاب سنج به نقل از ایسنا، حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی در مراسم افتتاح طرح های وزارت بهداشت با تبریک ایام دهه فجر اظهار داشت: از مردم که روز گذشته حماسه آفریده و برای مراعات پروتکل های بهداشتی به شکل جدید، جشن ملی را گرامی داشتند، قدردانی می نماییم.
وی اضافه کرد: شاهد یک انقلاب در این دولت در بخش بهداشت بودیم و کار بسیار بزرگی انجام شده است. در طول رژیم گذشته ۵۰ هزار تخت و ۱۳ هزار پزشک وجود داشته و پزشک از سایر کشورها می آمدند، اما ما دارای بهداشت و درمانی حدودا در تراز کشورهای توسعه یافته هستیم. امروز صادرکننده تجهیزات و دارو هستیم و بیماران خارجی برای درمان به کشور می آیند.
روحانی تصریح کرد: تلاش ما این بود که مردم پرداختی کمتری برای درمان داشته باشند. یک بیمار برای درمان سرطان باید چند میلیون هزینه میکرد که این عدد به پانصد هزار تومان رسیده است. در بستری کاهش پرداخت مردم از ۳۷ درصد به ۱۰ درصد و روستاها به ۶ درصد رسیده است. در همین ایام ۲۵۰۰ تخت سی سی یو اضافه شده است. به ۶۰ هزار نفر در زمینه اکسیژن خدمات می دهیم و این آمار نسبت به گذشته به سه برابر رسیده است. بخش اعظم تجهیزات پزشکی توسط تولیدکنندگان داخلی تامین می شود. به سرعت ماسک به اندازه کافی و قیمت مناسب بین مردم توزیع می شود. سی تی اسکن را شرکت های دانش بنیان خودمان ساخته و حتی آماده صادرات هستیم.
رییس جمهور با اشاره به گذشت یک سال از بیماری کرونا در کشور، اشاره کرد: الان اواخر بهمن هستیم و پارینه سی بهمن اعلام گردید که کرونا در کشور فعال گردیده است. کادر درمان و سلامت فداکاری های بسیاری در این یک سال انجام دادند. همه جا و شبانه روز در صحنه بودند و در بیمارستان ها ماندند و به منازل خود نرفتند. خوشبختانه واکسیناسیون را برای کادر درمان شروع کردیم. خیلی امیدواریم تا آخر سال کسانی که بیشتر در معرض خطر هستند واکسن را دریافت نمایند و سال بعد واکسیناسیون گسترده تر صورت گیرد و مردم را ایمن نماییم. اگر هفتاد درصد مردم واکسیناسیون شود، زنجیره بیماری قطع می شود.
وی اشاره کرد: ما در وضعیت سخت ارزی و مالی بودیم. آن جنایتکاری که در کاخ سفید سر کار بود، اجازه گردش پول های ما را نمی داد و هفته ها زمان می برد تا پول ما از یک بانک به بانک دیگر منتقل شود. البته هنوز هم حسن نیتی در دولت جدید امریکا ندیده ایم، کلامشان تغییر کرده ولی باید در عمل ببینیم چگونه می خواهند جبران کنند آن جنایت را. به هر حال یک تروریستی برکنار و بی آبرو شده است و دولت جدید باید از آن راه شکست خورده و غلط بطور کامل بازگردد. هیچ کسی تردید ندارد که فشار حداکثری به ملت ما شکست خورده است. البته هنوز مردم ما رنج و مشکلات دارند؛ بدین سبب اگر دولت جدید امریکا در شعارهایش راستگو است، باید بلافاصله راه خودرا عوض کند و تا حد ممکن مسیر گذشته را اصلاح کند.
وی افزود: در بحث سلامت مردم، بهداشت و درمان یک پایه مهم می باشد، اما ورزش و جوانان باید پای کار بیاید چون ورزش هم به سلامت بدن کمک می نماید. محیط زیست به سلامت کمک می نماید. ۷۶ میلیون لیتر بنزین روزانه یورو چهار و پنج توزیع می شود که این به بهداشت و سلامت مردم کمک می نماید. در شروع دولت میزان توزیع یورو چهار و پنج صفر بود. تولید محصولات کشاورزی با کیفیت، احیای تالاب ها، آب شرب سالم به سلامت مردم کمک می کنند. آموزش و پرورش و غربالگری در مدارس به سلامت کمک می نماید.
رییس جمهور در ادامه با اعلان اینکه در این دولت، سلامت الکترونیکی ایجاد و نسخه پیچی الکترونیکی فراهم شده و به زودی آن نهایی می نماییم، اظهار داشت: این اقدام بسیار بزرگی است که سبب راحتی بیشتر مردم شده و خیلی از کارها ازراه دور انجام می شود.
وی اظهار داشت: امروز بیش از هشتصد تخت بیمارستان راه اندازی شد و تا اختتام دولت هزاران تخت دیگر افتتاح شده و این مسیر ادامه می یابد.
روحانی در آخر از همه کادر پزشکی، وزیر و معاونین و مدافعان سلامت که در یکسال گذشته تلاش زیادی برای مقابله با بیماری کرونا انجام دادند، تشکر کرد.
منبع:

1399/11/23
12:51:44
0.0 / 5
1327
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
AsabSanj اعصاب سنج