تاثیر سطوح مسی در كاهش شیوع ویروس كرونا

تاثیر سطوح مسی در كاهش شیوع ویروس كرونا

آژانس حفاظت محیط زیست آمریکا با استناد به نتایج مطالعات انجام شده در دانشگاه ساوت همپتونِ انگلیس اعلام نمود: سطوح مسی می تواند در مدت دو ساعت، عامل بیماری کووید-19 را از بین ببرد.


به گزارش اعصاب سنج به نقل از ایسنا، آژانس حفاظت محیط زیست آمریکا اعلام نمود: سطوح مسی می تواند عامل بیماری کووید-۱۹ را در مدت دو ساعت از بین ببرد.
این سازمان اضافه کرد: همین طور با تایید تاثیر طولانی مدت برخی آلیاژهای مس در مقابل ویروس این بیماری، حالا می توان محصولات را با این ادعا که خاصیت ضد کرونائی دارند به فروش رساند.
در گزارش این آژانس آمده است: سطوحی همچون دستگیره در و نرده ها را می توان با بهره گیری از آلیاژهای ضد میکروبی مس تولید کرد و می توان از آنها در کنار روش های استاندارد کنترل آلودگی بهره برد.
کارشناسان آژانس حفاظت محیط زیست آمریکا در آزمایشات انجام گرفته روی سطوح دریافتند: محصولات حاوی میزان بالایی از آلیاژ مس می تواند ویروس هایی را که در تماس با آنها قرار می گیرند از بین ببرند.
بنابر اعلام این آژانس، برمبنای تحقیقات انجام شده روی ویروس های جان سخت این انتظار وجود دارد که محصولات حاوی مس تا ۹۹.۹ درصد ویروس عامل بیماری کووید-۱۹ را در مدت دو ساعت از بین ببرد.
به گزارش اعصاب سنج به نقل از روزنامه تلگراف، در بررسی انجام شده آمده است: سطوح حاوی آلیاژ مس بهتر از سطوح دیگر در غیرفعال ساختن کروناویروس ها و پیش گیری از گسترش آنها عمل می کند.1399/11/25
23:25:50
0.0 / 5
1409
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
لینک دوستان اعصاب سنج
AsabSanj اعصاب سنج