معاون گمرك به اعصاب سنج اعلام كرد

هیچ واكسن فایزری وارد و ترخیص نشده است

هیچ واكسن فایزری وارد و ترخیص نشده است

به گزارش اعصاب سنج به دنبال انتشار برخی خبرها در ارتباط با ورود محموله واکسن ˮفایزرˮ به کشور، معاون فنی گمرک ایران اعلام نمود که هر دو محموله وارداتی واکسن در مدت اخیر ˮاسپوتنیک ویˮ روسی بوده و هیچ واکسن فایزری در این زمان وارد و از گمرک ترخیص نشده است.به گزارش اعصاب سنج به نقل از ایسنا، چندی قبل بود که مقام معظم رهبری در رابطه با ورود واکسن بیماری کووید-۱۹ تاکید نمودند که ورود واکسن آمریکایی و انگلیسی به کشور ممنوع می باشد.

در مدت اخیر دو محموله واکسن کرونا وارد شد که پس از ورود دومین محموله، شایعاتی مطرح شده در خصوص اینکه محموله قابل توجهی از واکسن فایزر وارد کشور شده است.

این در حالی است که پرس و جوی ماجرا از گمرک ایران بعنوان ترخیص کننده محموله های واکسن وارداتی با رد این شایعات از جانب مهرداد جمال ارونقی - معاون فنی گمرک ایران - همراه بود.

این مقام مسئول در گمرک ایران اعلام نمود که تشریفات گمرکی هر دو محموله با نظارت مستقیم مقامات گمرک ایران و مسؤلان مراجع ذیربط، پای پرواز انجام، ترخیص و به مقامات ذیربط و ذیصلاح در وزارت بهداشت تحویل شده است.

وی تصریح کرد که هر دو محموله وارداتی، واکسن اسپوتنیک روسی بوده و هیچ واکسن فایزری در آن وجود نداشته است.

ارونقی خاطرنشان کرد که نخستین محموله ساعت ۱۶ روز پنجشنبه (۱۶ بهمن ماه) به فرودگاه امام خمینی (ره) رسید که حاوی چهار پالت واکسن اسپوتنیک روسی به وزن حدود ۶۴۰ کیلوگرم و ساخت کشور روسیه بود.

وی اضافه کرد: دومین محموله هم ساعت دو صبح شنبه (۲۵ بهمن) ماه، وارد فرودگاه امام خمینی (ره) شد که این محموله ۳۲۴۲ کیلویی هم واکسن اسپوتنیک ساخت کشور روسیه بوده است.

به گفته معاون گمرک ایران، حالا تقریباً همه می دانند که واکسن فایزر باید در دمای منفی ۷۰ درجه سانتیگراد(منفی ۹۴ درجه فارنهایت) نگهداری شود و دارای شرایط خاص بسته بندی و حمل است. در حالیکه واکسن های روسی وارده با هواپیمایی ماهان، در یخ خشک مخصوص و با بسته بندی مربوطه به کشور رسیده و از تمامی مراحل تخلیه، انجام تشریفات گمرکی و ترخیص، بارگیری و حمل کالا، تصویر و فیلم تهیه شده و در اختیار رسانه ها قرار گرفته است.

منبع:

1399/11/26
12:31:36
0.0 / 5
1110
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
AsabSanj اعصاب سنج