انتقادبندپی از عدم رعایت پروتكل ها در جشنواره فیلم فجر

انتقادبندپی از عدم رعایت پروتكل ها در جشنواره فیلم فجر

استاندار تهران از برگزار کنندگان جشنواره فیلم فجر به سبب عدم رعایت فاصله گذاری اجتماعی و پروتکل های بهداشتی برمبنای تعهدات توافق شده انتقاد نمود و بر لزوم برگزاری غیرحضوری جشنواره موسیقی فجر تاکید نمود.


به گزارش اعصاب سنج به نقل از ایسنا، انوشیروان محسنی بندپی در جلسه ستاد مقابله با کرونا استان تهران ضمن قدردانی از تلاش کادر درمان اظهار داشت: خوشبختانه شرایطی فراهم شده که با تمام پیچیدگی های موجود در استان تهران اقدامات موثری انجام می شود، تهران با جمعیت ۹ میلیون نفری به صورت ثابت و ۳.۵ میلیون نفر شناور و ۱.۵میلیون نفر اتباع و امکانات زیرساختی سلامت که از بدو پیروزی انقلاب، ضعفی را در آن داشته ایم به نقطه ای رسیده که امروز وضعیت مطلوبی دارد. اگر امروز روزانه ۲۹۰ پذیرش بیمار در استان ۱۴ میلیون نفری داریم باید به شکلی عمل نماییم که در نظام سلامت با دغدغه کمتری کار نماییم. خوشبختانه هم افزایی خوبی در استان تهران شاهدیم.
افزایش تعداد سرپایی های کرونا در هفته سوم بهمن ماه
وی ادامه داد: وقتی هفته سوم بهمن را با هفته های دوم و اول مقایسه می نماییم روند مراجعین سرپایی و بستری درحال افزایش است. همانطور که متخصصین اعلام نموده اند ناشناخته های این بیماری از شناخته های آن بیشتر است. ما شاهد جهش های ویروس هستیم. در آبیک نیز موردی از این جهش بیماری را شاهد بودیم که ارتباطی با فرد سفر کرده از خارج کشور نداشته است. بدین سان این ویروس در کشور در حال چرخش است.

انتقاد از عدم لینک آزمایشگاه های خصوصی به سه دانشگاه علوم پزشکی تهران
استاندار تهران در بخش دیگری از صحبت های خود از عدم لینک آزمایشگاه های خصوصی به سه دانشگاه علوم پزشکی واقع در تهران انتقاد نمود و اضافه کرد: این مساله یک ضعف است وقتی مجوز و نظارت این آزمایشگاه ها توسط سه دانشگاه علوم پزشکی انجام می شود چه اصراری است که اطلاعات آنها به وزارتخانه داده شود و ما این اطلاعات را از آنجا بگیریم. باید به شکلی عمل شود که اطلاعات به خود سه دانشگاه داده شود.

قرار بود جشنواره فیلم فجر را پلمب کنیم

وی به برگزار کنندگان جشنواره فیلم فجر نیز انتقاد نمود و اضافه کرد: ما از برگزار کنندگان فیلم فجر گلایه داریم که فاصله گذاری اجتماعی و رعایت پروتکل های بهداشتی و شرایطی را که وعده کرده بودند برمبنای توافق انجام دهند، عملیاتی نکردند. به همین دلیل در رابطه با جشنواره موسیقی اعلام نموده ایم که باید به صورت غیر حضوری باشد. در همان شبی که عدم رعایت پروتکل ها را در جشنواره فیلم فجر مشاهده کردیم قرار بود که جشنواره را تعطیل و پلمب نماییم که اعلام نمودند شب آخر است و ما نتوانستیم کاری نماییم.
وی افزود: برگزاری مراسم ۲۲ بهمن نیز که تجدید میثاق با آرمان های امام راحل و برگزاری جشن پیروزی انقلاب بود با تنوع خاصی در تهران همراه با رعایت ضوابط بهداشتی انجام شد.

پهنه بازار با وجود شلوغی بسیار در حال مدیریت است
استاندار تهران درباب اجرای طرح شهید سلیمانی نیز اظهار داشت: در کلانشهر تهران دو میلیون و ۲۰۰ هزار خانوار مورد رجوع قرار گرفتند و در شهرستان های تهران یک میلیون و ۳۰۰ هزار خانوار مورد رجوع قرار گرفتند. پهنه بازار با وجود شلوغی بسیار در حال مدیریت است که اگر چنین نبود اتفاقات بسیار ناخوشایندی را شاهد بودیم.
توزیع واکسن برمبنای اولویت و عدالت

وی درباب واکسیناسیون نیز اظهار داشت: واکسن برمبنای اولویت تعیین شده و عدالت در کل کشور در حال توزیع و عملیاتی شدن است و امیدواریم واکسن داخلی زودتر تولید شود تا در کشور اولویت بندی نداشته باشیم و شاهد واکسیناسیون همه شهروندان باشیم.
استاندار تهران در حاشیه این جلسه و در جمع خبرنگاران نیز اظهار داشت: بی شک ویروس جهش یافته در کشور در حال چرخش است و اساسا وارداتی است اما اینکه هر کسی از خارج می آید معطوف به آن باشیم ما را از شناسایی چرخش این ویروس جهش یافته در کل کشور غافل می کند. منشأ ویروس مشخص است و باید شناسایی و قرنطینه را به صورت جد در دستور کار قرار دهیم.
بگفته وی، آخرین آمار از ویروس جهش یافته در روز گذشته اعلام شده نشان داد هفت نفر تا کنون شناسایی شدند که به ویروس جدید مبتلا شده اند. تیم های نظارتی برای نظارت بر رعایت پروتکل ها تشکیل شده و مکلف شده اند که تشدید نظارت ها را اجرائی کنند.

ویروس جدید کرونا از سرعت شیوع و کُشندگی بیشتری برخوردار است
بندپی با تاکید بر اینکه ویروس جدید از سرعت شیوع و کشندگی بیشتری برخوردار است، اضافه کرد: پیش تر بستری افراد زیر ۱۷ سال ۰.۹ درصد بود در حالی که این رقم حالا به ۱۱ درصد رسیده است. باید دقت و مراقبت بیشتری در رعایت پروتکل ها و فاصله گذاری اجتماعی داشته باشیم. هم اکنون فاصله گذاری اجتماعی در تهران به ۷۴.۵ درصد رسیده است.
وی اشاره کرد: واکسن برمبنای پروتکل ستاد ملی در ابتدا برای کادر درمان، افرادی با بیماریهای زمینه ای و افراد سن بالاتر ادامه پیدا می کند.1399/11/27
21:39:37
0.0 / 5
1079
تگهای خبر: بهداشت , بیمار , بیماری , پزشكی
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
AsabSanj اعصاب سنج