رئیس جمعیت هلال احمر ؛

واكسن چینی كرونا پیش از اختتام سال ۹۹ وارد كشور می شود

واكسن چینی كرونا پیش از اختتام سال ۹۹ وارد كشور می شود

رئیس جمعیت هلال احمر اظهار داشت: در حال انجام هماهنگی های لازم برای واردات واکسن کرونا چینی هستیم و تا پیش از اختتام سال جاری این واکسن وارد کشور خواهد شد.کریم همتی در گفتگو با خبرنگار مهر، درباب واردات واکسن کرونا گفت: هم اکنون هلال احمر پیگیر واردات واکسن کرونا از کشور چین است. بعد از واردات واکسن روسی نیز پیگیری های جدی برای واردات این واکسن شروع شده است.
رئیس جمعیت هلال احمر در پاسخ به این پرسش که آیا واکسن چینی قبل از اختتام سال وارد کشور خواهد شد یا خیر، اشاره کرد: فعلاً در حال انجام هماهنگی های لازم برای واردات این واکسن هستیم و تا قبل از اختتام سال جاری واکسن وارد کشور خواهد شد.
همتی اضافه کرد: هلال احمر به تدریج با هماهنگی وزارت بهداشت، اقدامات و تبادلات بین المللی لازم برای واردات واکسن کووید ۱۹ از این کشور انجام خواهد داد.
وی با اشاره به نقش هلال احمر در واردات واکسن اسپوتنیک وی عنوان کرد: هلال احمر در واردات واکسن روسی نقشی نداشته اما برای دیگر واکسن از کشورها و منابع دیگر در حال فعالیت هستیم.
رئیس جمعیت هلال احمر اشاره کرد: بعلاوه هلال احمر در بحث توزیع و واکسیناسیون سراسری در کشور، با حوزه های بهداشتی همکاری خواهد داشت.
همتی اشاره کرد: درباب واردات واکسن کووکس نیز هلال احمر نقشی ندارد و نقش اصلی ما در واردات واکسن چینی است.

1399/11/28
16:05:24
0.0 / 5
1417
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
AsabSanj اعصاب سنج