لباس جدید ضد كرونای كادر درمان رونمایی گردید

لباس جدید ضد كرونای كادر درمان رونمایی گردید

اعصاب سنج: مراسم رونمایی از لباس جدید ضد کرونای کادر درمان با حضور فرمانده ستاد عملیات مدیریت بیماری کرونای پایتخت اجرا شد.


به گزارش اعصاب سنج به نقل از ایسنا و بنابر اعلام روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی، این لباس جدید پیشرفته با تلاش دانشجویان نخبه برای حفاظت کادر درمان در برابر کرونا با تلاش دانشجویان نخبه طراحی و تولید شد. این لباس ایزوله جدید با خاصیت های کاربردی طراحی شد و موجب بهبود شرایط خدمت رسانی و کاهش فرسودگی کادر درمان می شود.
فرمانده ستاد عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران در این مراسم ضمن تقدیر از کوشش های دست اندرکاران اجرای این طرح اظهار داشت: این لباس ایزوله هیدرولیک به سبب مختصات فنی کاری نوآورانه و منحصر به فرد است.
وی ادامه داد: با اهمیت ترین خاصیت این محصول داخلی این است که توسط یک جمع دانشجویی و در امتداد تحقق مسئولیت پذیری اجتماعی دانشجویان صورت گرفته است. این تیم چهار نفره با کار فشرده و نگاهی علمی موفق به تولید این محصول ۱۰۰ درصد داخلی و وطنی برای حفاظت و صیانت از جان مدافعان سلامت شدند.
دکتر زالی ضمن تبیین روند تولید این لباس محافظتی اشاره کرد: مجریان اصلی برای تهیه این لباس ضمن حضور در بخش های بالینی و گفت و گو با مدافعان سلامت این محصول را مطابق با نیاز سنجی میدانی و بصورت کاربردی تولید کردند.
فرمانده ستاد عملیات مدیریت بیماری کرونای پایتخت ضمن تقدیر از مسئولیت پذیری و تلاش دانشجویان مجری این محصول به تبیین خاصیت ها و مزایای این لباس جدید ایزوله پرداخت.
بگفته دکتر زالی خاصیت های مناسب ارگونومیک، یکسره بودن و افزایش ایمنی، بالا بودن سطح تهویه و ضدتعریق بودن، نفوذ ناپذیری نسبت به سایر آلاینده ها، قابلیت شست وشو، سبکی، راحتی فیزیکی و مکانیکی همچون مزایای مهم این لباس جدید طراحی شده است.
وی تکریم مدافعان سلامت را محور اصلی این مراسم نمادین برشمرد و ضمن تقدیر از رشادت و ایثارگری آنان در یک سال قبل تصریح کرد: از شروع شیوع ویروس کرونا تا حالا تعداد زیادی از کادر درمان و بهداشت کشور در حین خدمت به بیماران به کرونا مبتلا شده و حدود ۳۰۰ نفر از آنان نیز به شهادت رسیدند.
زالی با اشاره به اینکه کارکنان نظام سلامت بالاترین شانس مبتلاشدن به بیمار کرونا را دارند، اظهار داشت: مطالعات نشان داده باتوجه به میزان بالای مواجهه این افراد با ویروس خصوصاً در بخشهای کرونائی ۳، ۴ برابر بیشتر از سایر افراد به بیماری مبتلا می شوند.
وی با اشاره به اهمیت استفاده از وسایل حفاظتی مناسب توسط مدافعان سلامت اشاره کرد: امروز با تلاش صنعتگران و تولیدکنندگان داخلی از نظر تولید البسه و گان به اشباع و خودکفایی و صادرات به سایر کشورها رسیدیم. باید به تولیدکنندگان داخلی دست مریزاد بگوییم که ضمن توسعه کمی به کیفیت و نوآوری در این حوزه نیز پرداخته اند.
فرمانده ستاد عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران در ادامه رشادت و ایثارگری مدافعان سلامت و شهدای این عرصه را تصریح کرد که در امتداد خدمت رسانی به بیماران مجاهدانه در تلاش هستند و در این نبرد خیلی از آنان به کرونا مبتلا شده و عوارض فرم شدید بیماری تا مدتها آنان را آزار می دهد.
وی بالاترین میزان مبتلاشدن به کرونا را مربوط به کارکنان نظام سلامت در استان تهران ذکر کرد که به سبب حجم بالای بیماران، گستردگی و تنوع خدمات ارائه شده و همین طور ارجاع بیماران به تهران صورت می گیرد و اضافه کرد: تا حالا حدود ۵۷۰۰ نفر از کادر بهداشتی و درمانی تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی مبتلا به کرونا شده اند.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه این پروژه حاصل تلاش تیمی چهارنفره متشکل از دکتر امام هادی معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه و استاد راهنما، منیر سید صالحی مدیر پروژه و معاون اجرائی معاونت دانشجویی و فرهنگی، سیامک برزیده دانشجوی دانشگاه، حامد اسد زاده کارشناس ارشد مهندسی طراحی صنعتی است.
سیامک برزیده در این مراسم با اشاره به خاصیت های این پروژه اظهار داشت: در طراحی این لباس خستگی و گرمای ناشی از پوشیدن لباس گان، مورد نظر بود و در لباس جدید شرایطی برای کاهش دما و خستگی ناشی از پوشیدن لباس فراهم گشته است.
حامد اسدزاده - کارشناس ارشد مهندسی طراحی صنعتی نیز به بهره گیری از علوم ارگونومی فیزیک شیمی آناتومی و فیزیولوژی در طراحی این لباس اشاره نمود.
در خاتمه این مراسم نمادین با حضور دکتر زالی - فرمانده ستاد عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران و دکتر امام هادی معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه، منیر سید صالحی معاون اجرائی معاونت دانشجویی، حامد اسدزاده و سیامک برزیده دانشجوان طراح از این لباس جدید ایزوله تولید داخلی رونمایی گردید.
منبع:

1399/11/30
11:59:02
0.0 / 5
1319
تگهای خبر: بهداشت , بیمار , بیماری , پزشكی
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
AsabSanj اعصاب سنج