وزارت بهداشت اعلام كرد

اعمال محدودیت سفر به خوزستان

اعمال محدودیت سفر به خوزستان

به گزارش اعصاب سنج معاون فنی مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت از اعمال محدودیت سفر به استان خوزستان به دنبال قرار گرفتن ۱۱ شهر این استان در وضعیت قرمز کرونا اطلاع داد و اظهار داشت: جزئیات این مورد تا روز دوشنبه اعلام خواهد شد.


مهندس محسن فرهادی در گفتگو با ایسنا، با اشاره جلساتی که تابحال جهت بررسی و تنظیم پروتکل های بهداشتی سفرهای نوروزی انجام شده است، اظهار داشت: بر مبنای رنگ بندی شهرها بر اساس دو سناریو در حال تصمیم گیری هستیم ولی هنوز به تصمیم نهایی نرسیده ایم. در صورتیکه میزان بیماری و مبتلا شدن و بستری ناشی از آن افزایش یابد تمام برنامه ریزی ها منتفی می شود.
وی ادامه داد: بر مبنای تصمیماتی که در جلسات روز شنبه ( ۲اسفندماه) داشتیم مقرر شد که محدودیت سفر به استان خوزستان با جدیت اعمال شود و کسانی که کار ضروری در این استان ندارند می بایست کار خویش را به تعویق اندازند. اگر شرایط خوزستان به همین شکل پیش رود برای نوروز ۱۴۰۰ نمی توانیم تصمیم خاصی درباره سفرها به این خطه بگیریم. جزئیات دقیق اعمال محدودیت های جدی در استان خوزستان تا روز دوشنبه ( ۴اسفندماه) اعلام خواهد شد.
وی اضافه کرد: همینطور برای این استان مقرر شد تا نظارت بر رعایت پروتکل های بهداشتی ناوگان حمل و نقل برون شهری با کمک نیروی انتظامی و هلال احمر در گلوگاه ها بیشتر از گذشته جدی گرفته شود. بر این اساس تصمیم گرفتیم در قطارهایی که واگن اتوبوسی دارند، محدودیت همانند محدودیت ها در یک اتوبوس اجرا شود و با ۵۰ درصد مسافر حرکت کنند. در این راستا وزارت راه و شهرسازی هم موظف شد اگر مقرر است واگن اتوبوسی به سمت خوزستان گسیل کند با ۵۰ درصد ظرفیت حرکت نماید.
فرهادی اظهار داشت: متاسفانه میزان رعایت پروتکل های بهداشتی در استان خوزستان ۱۴ درصد نسبت به میانگین کشوری کمتر است.
وی درباره میزان رعایت پروتکل های بهداشتی در سطح جامعه، اظهار نمود: اتوبوس های درون شهری کماکان بدترین شرایط رعایت پروتکل های بهداشتی را دارند و بعد از آن در رتبه های بعد به ترتیب پاساژها، اتوبوس های برون شهری و نانوایی ها قرار دارند.
منبع:

1399/12/03
12:33:03
0.0 / 5
1184
تگهای خبر: بهداشت , بیمار , بیماری , سفر
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
AsabSanj اعصاب سنج