رئیس شبكه بهداشت و درمان شهرضا خبر داد؛

افزایش مبتلایان به كرونا در شهرضا

افزایش مبتلایان به كرونا در شهرضا

به گزارش اعصاب سنج رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان شهرضا اظهار داشت: شاهد سیر صعودی مبتلایان به کرونا طی دوهفته گذشته در شهرستان شهرضا هستیم.حجت الله تنهایی در گفتگو با خبرنگار مهر ضمن اشاره به افزایش آمار مبتلایان در شهرضا عنوان کرد: پس از پیک سوم کرونا در آبان ماه سیر نزولی بیماری را تا اواسط بهمن ماه در شهرستان تجربه کردیم اما اخیراً افزایش بیماران سرپایی به مرکز منتخب را داریم.
وی با اشاره به اینکه در دیماه متوسط مراجعان سرپایی روزانه ۲۵ نفر و هم اکنون به ۶۰ نفر رسیده است، اضافه کرد: متوسط تعداد بیماران بستری در این شهرستان هم به ۱۵ نفر افزایش یافته است.
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرضا با اشاره به اینکه چنانچه روال افزایشی بیماری ادامه داشته باشد و وضعیت رنگ بندی شهرستان تغییر کند، تعطیلی بعضی از مراکز را با عنایت به دستورالعمل مصوب وزارت بهداشت اعمال خواهیم کرد، اظهار داشت: هم اکنون هیچ رسته شغلی در این شهرستان تعطیل نیست.
وی در مورد ویروس جهش یافته کرونا اضافه کرد: احتمال شیوع این بیماری در شهرستان وجود دارد اما مورد قطعی نداشته ایم.
تنهایی با اشاره به اینکه امروزه تنها راه جلوگیری از ابتلاء به ویروس جهش یافته انگلیسی و ورود به پیک چهارم در شهرضا رعایت پروتکل های بهداشتی و همکاری با تیم های رهگیری تماس است، افزود: قدرت سرایت پذیری این ویروس ۸۰ درصد نسبت به گونه چینی بیشتر است و سبب افزایش میزان بستری و مرگ خواهد بود.
وی اضافه کرد: ویروس جهش یافته کرونا سنین پایین و جوانان را بیشتر درگیر می کند، ازاین رو اگر این اتفاق بیفتد و گرفتار یک همه گیری و صدمه پذیری با شدت وسیع تر در بیماران سرپایی و بستری خواهیم داشت.


منبع:

1399/12/07
23:28:00
0.0 / 5
1058
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
AsabSanj اعصاب سنج