پیام بسیج جامعه پزشكی همزمان با سالروز بمباران شیمیایی بیمارستان فاطمه زهرا(س)

پیام بسیج جامعه پزشكی همزمان با سالروز بمباران شیمیایی بیمارستان فاطمه زهرا(س)

اعصاب سنج: بسیج جامعه پزشکی همزمان با سالروز بمباران شیمیایی بیمارستان فاطمه زهرا (س) در عملیات والفجر و تاسیس این سازمان، پیامی صادر کرد.


به گزارش اعصاب سنج به نقل از ایسنا، متن پیام بدین شرح ذیل است: ۸ اسفند سال ۱۳۶۴، که به نام روز #بسیج جامعه پزشکی نامگذاری شده،
سالگرد یکی از نادرترین جنایات بشری است که به دست اذناب آمریکا و دیگر دشمنان انقلاب اسلامی رقم خورد،
روزی که برای اولین بار در تاریخ بشریت یک بیمارستان که مکان آن پیش تر به صلیب سرخ اعلام شده بود، مورد حملات مکرر شیمیایی قرار گرفت، اقدامی خلاف تمام کنوانسیونهای بین المللی که تا کنون مشابه آن گزارش نشده و صد افسوس که هنوز این جنایت و روایت چندین روز، ایثار و جانفشانی کادر درمان برای نجات جان مجروحان بیمارستان صحرایی فاطمه الزهرا (س) که آلوده به گاز خردل شده بودند، برای نسل حاضر ناشنیده باقی مانده است.
در ادامه این پیام آمده است: دفتر جانبازی و جوانمردی بسیجیان جامعه پزشکی که شیرازه اش با عنصر علم و مهارت مستحکم گشته، از شروع نهضت تا کنون سرشار از صحنه های این چنین بدیع و ناب است:
-از بیمارستان های صحرایی در دوران دفاع مقدس
- مشارکت فعالانه در طرح های واکسیناسیون عمومی
- حضور در پستهای امدادی جبهه مقاومت
- مشارکت در گسترش شبکه های بهداشتی و درمانی
- کوشش های علمی در امتداد بسط مفاهیم ناب اخلاق و فلسفه پزشکی از منابع معرفت دینی
- برگزاری هزاران بیمارستان صحرایی در مناطق محروم کشور
- ارائه رایگان خدمات تخصصیِ پزشکی به مستضعفینِ منطق محروم
- برگزاری ده ها کنگره علمی بین المللی
- انتشار صدها مجلد علمی و فرهنگی
- ترویج بهداشت عمومی
- تلاش در امتداد اصلاح نظام مدیریت و سیاستگذاری سلامت
- برنامه ریزی طولانی مدت در امتداد تحقق اسناد بالادستی نظام سلامت خصوصاً تحقق مفهوم عدالت در سلامت و... از این جمله هستند.

این پیام می افزاید: آخرین این اقدامات که "طراحی و اجرا طرح جهادی شهید سلیمانی" جهت کاهش دامنه بیماری کرونا با روش غربالگری هوشمند و گسترده، با مشارکت وزارت بهداشت و درمان، تنها گوشه ای از اقدامات بسیجیان جامعه پزشکی طی ۲۸ سال از تاسیس این سازمان است.
در ادامه این پیام آمده است: سازمان بسیج جامعه پزشکی اینک بعنوان بزرگ ترین نهاد داوطلبانه و تخصصی در گستره نظام سلامت، متشکل از ۵۰۰ کانون و بیش از ۱۸۰ هزار عضو، یکی از نماد های مشارکت فعال، داوطلبانه و بی مزد و منتِ است. این سازمان ضمن تقدیر و تشکر از تلاشهای بی ریای همه اعضا پر تلاش خود خصوصاً اساتید و اعضا هیات های اندیشه ورز و مسئولین کانون های بسیج جامعه پزشکی در سراسر کشور، یاد و خاطره همه شهدای گران سنگ این سرزمین، از سلسله شهدای جامعه پزشکی در "دوران ستم شاهی" تا "شهدای بهداری دوران دفاع مقدس" و از "عاشورائیان بهداری رزم در جبهه مقاومت و دفاع از حرم" تا " #شهدای مدافع سلامت " که طی یک سال اخیر با بذل جان خویش از خاکریزهای سلامت صیانت کردند، را گرامی داشته و به پیشگاه یکایک این سپید جامگان آسمانی و خانواده های معززشان سر تعظیم فرود می آورد و خاضعانه از درگاه خداوند منان می خواهد توفیق ادامه مسیر آنان را تحت پرچم نظام مقدس جمهوری اسلامی و زعامتِ رهبر حکیم انقلاب عطا فرماید.
منبع:

1399/12/08
13:00:10
0.0 / 5
1033
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
AsabSanj اعصاب سنج