جمهوری چك جهت استفاده از اسپوتنیك وی منتظر تایید اروپا نمی ماند

جمهوری چك جهت استفاده از اسپوتنیك وی منتظر تایید اروپا نمی ماند

جمهوری چک اعلام نموده است که بدون تایید سازمان مقررات دارویی اتحادیه اروپا از واکسن کرونای ˮاسپوتنیک ویˮ ساخت روسیه نیز مقابل بیماری کووید 19 استفاده خواهدنمود.


به گزارش اعصاب سنج به نقل از ایسنا، جمهوری چک ۱۰ میلیون و ۷۰۰ هزار نفر جمعیت دارد و در چند هفته گذشته با شیوع انواع جدید کووید-۱۹ همچون کشورهایی بوده که شمار نسبتا بالای مبتلایان را در دوران همه گیری کرونا داشته است.
تا اوائل هفته جاری ۶۴۹ هزار و ۸۶۸ نفر در پراگ واکسن زده اند.
این کشور تا حالا از واکسن های فایزر/بیوان تک، مدرنا و آسترازنکا بهره برده است با این وجود آندری بابیس، نخست وزیر جمهوری چک بتازگی اعلام نموده است که منتظر تاییدیه جهت استفاده از واکسن کرونای ساخت روسیه موسوم به اسپوتنیک وی از طرف سازمان دارویی اروپا (EMA) نمی مانند و تایید سازمان دارویی جمهوری چک (سوکل) برای این منظور کفایت می کند.
بابیس در این رابطه اظهار داشت: سازمان دارویی جمهوری چک مستندات این واکسن را بررسی می کند و اگر آنرا تایید نمود، وزارت بهداشت هم مجوز تزریق صادر خواهدنمود تا هر کس که خواست تزریق کند.
او با اشاره به این که ویکتور اوربان، نخست وزیر مجارستان واکسن چینی سینوفارم تزریق کرده است گفت جمهوری چک در مورد واکسن چینی نیز نگاهی مشابه خواهد داشت.
بنابر گزارش روزنامه ایندیپندنت، این در حالیست که بابیس سه هفته قبل گفته بود جمهوری چک منتظر می ماند تا واکسن اسپوتنیک وی به تایید سازمان دارویی اروپا برسد.1399/12/12
21:10:13
0.0 / 5
1178
تگهای خبر: بهداشت , بیمار , بیماری , دارو
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
AsabSanj اعصاب سنج