قائم مقام سازمان نظام پرستاری كشور:

خانواده شهدای مدافع سلامت نباید بلاتكلیف بمانند

خانواده شهدای مدافع سلامت نباید بلاتكلیف بمانند

به گزارش اعصاب سنج قائم مقام سازمان نظام پرستاری کشور، اظهار داشت: سختی کار شغل پرستاری بر همه آشکار است. زمانی که این عزیزان با اخلاص جان خودشان را در راه سلامتی بیماران گذاشته اند؛ شایسته نیست خانواده های آنها بیش از این بلاتکلیف بمانند.


به گزارش اعصاب سنج به نقل از ایسنا، عبدالله صفری، با تاکید بر اینکه انتظار جامعه پرستاری از مسئولان وزارت بهداشت این است که رسیدگی به پرونده شهدای مدافع سلامت را تسریع بخشند، اظهار داشت: تا کنون با وجود بیش از 100 شهید مدافع سلامت در گروه پرستاری، پرونده کمتر از 50 نفر از آنها تعیین تکلیف شده است.
وی ادامه داد: سختی کار شغل پرستاری بر همه آشکار است. زمانی که این عزیزان با اخلاص جان خودشان را در راه سلامتی بیماران گذاشته اند؛ شایسته نیست خانواده های آنها بیش از این بلاتکلیف بمانند.

وی اظهار داشت: پرستارانی که به کرونا مبتلا می شوند، روزهای سختی را سپری می کنند. مدتی از چرخه خدمت به بیماران دور هستند و زمانی که در شیفت های خود حاضر می شوند، تعدادی از این عزیزان گرفتار عوارض و لطمه های ناشی از بیماری کرونا شده اند که نیاز است امتیاز شبه ایثارگری برای آنها در نظر گرفته شود.

صفری درباب وسایل حفاظتی پرستاران، بیان کرد: در حد لزوم وسایل حفاظتی برای پرستاران در بیمارستان ها در نظر گرفته شده است. ولی نیاز است یک محیط ایمن برای این عزیزان ایجاد شود. برای مثال بخشنامه هایی که به دانشگاه های علوم پزشکی ابلاغ گردیده است برای عدم بکارگیری پرستاران حامله در بخش ها اجرائی شود، تا پرستاران بدون استرس و دغدغه ای به خدمات دهی بپردازند.
بنابر اعلام روابط عمومی سازمان نظام پرستاری کشور، وی در خاتمه اشاره کرد: روند بیماری در کشور با ثبات است و مردم باید بدانند با توجه به این که در آستانه نوروز هستیم تا جایی که امکان دارد از انجام سفرها پرهیز کنند که اگر این پرهیز نباشد، شاهد افزایش ورودی های بیمارستان ها خواهیم بود.
منبع:

1399/12/17
23:46:12
0.0 / 5
1158
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
AsabSanj اعصاب سنج