شرایط اجرای موفق نسخه نویسی الكترونیك

شرایط اجرای موفق نسخه نویسی الكترونیك

به گزارش اعصاب سنج سرپرست معاونت آمار، فناوری اطلاعات و ارتباطات  سازمان بیمه سلامت اظهار داشت: اجرای موفق طرح نسخه نویسی الكترونیك به شرایط اجتماعی جامعه و بیمه شدگان و حتی پزشكان بستگی دارد.به گزارش اعصاب سنج به نقل از مهر، رضا میلابی سرپرست معاونت آمار، فناوری اطلاعات و ارتباطات سازمان بیمه سلامت اظهار نمود: یكی از لزوم های اصلی حذف دفترچه كاغذی بیمه سلامت، امضای دیجیتالی پزشكان است كه این كار هم فرآیندهای قانونی خویش را می طلبد.
وی بیان كرد: وجود برخی موانع، خللی درعزم راسخ سازمان بیمه سلامت برای اجرای نسخه نویسی الكترونیك تولید نكرده و برنامه های عملیاتی اجرای آن همچنان با قوت و جدیت در حال انجام می باشد.
سرپرست معاونت آمار، فناوری اطلاعات و ارتباطات سازمان بیمه سلامت افزود: برای اجرای طرح حذف دفترچه های كاغذی بیمه، علاوه بر برنامه ششم توسعه، در بند چ ماده ۷۰ قانون بودجه امسال و همینطور تبصره د ماده ۱۷ قانون بودجه سال ۹۸ هم بر ادامه و اجرای آن تاكید گردیده است.
میلابی اضافه كرد: سازمان بیمه سلامت در اجرای طرح پایلوت این طرح در استان كرمان به توفیق قابل توجهی دست یافته و بر مبنای برنامه راهبردی این سازمان مقرر است از سال ۹۸ حداقل در یك شهر از هر استان كشور، این طرح عملیاتی شود.
وی اظهار داشت: طرح استحقاق سنجی بیمار هم از سال ۹۵ تابحال شروع شده و هم اكنون در بیشتر از ۶۰۰ بیمارستان عملیاتی شده است.

1397/11/25
22:22:29
5.0 / 5
4518
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
AsabSanj اعصاب سنج