آمار همه گیری كرونا

آمار همه گیری كرونا

آمار جهانیِ مبتلایان به کروناویروس تا حالا به 118 میلیون و 161 هزار و 913 نفر رسیده و مرگ دو میلیون و 622 هزار و 143 نفر بر اثر مبتلاشدن به این بیماری تأیید شده است.


به گزارش اعصاب سنج به نقل از ایسنا، بنابر تازه ترین آمارها تا حالا ۹۳ میلیون و ۸۵۵ هزار و ۵۸۲ نفر از مبتلایان به کووید-۱۹ بهبود یافته اند.
روند افزایش آمار مبتلاشدن به بیماری کووید-۱۹ که تا حالا در ۲۱۹ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می گیرد.
آمریکا تا حالا با بیش از ۲۹.۸ میلیون مبتلا و بیش از ۵۴۰ هزار قربانی، همچنان در صدر لیست کشورهای درگیر با بیماری کووید-۱۹ قرار دارد.
هند نیز با آمار بیش از ۱۱.۲ میلیون مبتلا بعد از آمریکا در رتبه دوم جهانی قرار دارد و آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۱۱.۱ میلیون نفر فراتر رفته و هم اکنون سومین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است.
همین طور بعد از ایالات متحده تا حالا کشورهای برزیل، مکزیک، هند، انگلیس و ایتالیا به ترتیب بالاترین آمار قربانیان این بیماری را ثبت کرده اند.
تعداد جان باختگان کووید ۱۹ در انگلیس از ۱۲۴ هزار نفر عبور کرده و این کشور نیز تا حالا بیشترین قربانیان کرونا را در اروپا داشته است. بعلاوه الان تعداد قربانیان کرونا در ایتالیا هم از ۱۰۰ هزار نفر عبور کرده و در بین کشورهای اروپایی در رتبه دوم قرار دارد.
همین طور روسیه بیش از ۸۹ هزار و ۸۰۰، فرانسه بیش از ۸۹ هزار و ۳۰۰ و آلمان نیز بیش از ۷۲ هزار فوتی بر اثر مبتلاشدن به بیماری کووید-۱۹ را گزارش داده اند.
بعد از این کشورها، اسپانیا با بیش از ۷۱ هزار، ایران با بیش از ۶۰ هزار و ۸۰۰، کلمبیا با بیش از ۶۰ هزار و ۶۰۰، آرژانتین با ۵۳ هزار، آفریقای جنوبی با بیش از ۵۰ هزار، پرو با بیش از ۴۸ هزار و لهستان با بیش از ۴۵ هزار جان باخته دیگر کشورهایی هستند که تا حالا آمار بالای مرگ و میر ناشی از کووید ۱۹ را ثبت کرده اند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که بر اساس گزارش های رسمی بالاترین آمارها را تا حالا داشته اند تا بامداد امروز (چهارشنبه) به ترتیب به شرح زیر است:
۱. آمریکا: ۲۹ میلیون و ۸۰۱ هزار و ۵۰۶ مبتلا، ۵۴۰ هزار و ۵۷۴ قربانی
۲. هند: ۱۱ میلیون و ۲۶۲ هزار و ۷۰۷ مبتلا، ۱۵۸ هزار و ۷۹ قربانی
۳. برزیل: ۱۱ میلیون و ۱۲۵ هزار و ۱۷ مبتلا، ۲۶۸ هزار و ۵۶۸ قربانی
۴. روسیه: چهار میلیون و ۳۴۲ هزار و ۴۷۴ مبتلا، ۸۹ هزار و ۸۰۹ قربانی
۵. انگلیس: چهار میلیون و ۲۲۸ هزار و ۹۹۸ مبتلا، ۱۲۴ هزار و ۷۹۷ قربانی
۶. فرانسه: سه میلیون و ۹۳۲ هزار و ۸۶۲ مبتلا، ۸۹ هزار و ۳۰۱ قربانی
۷. اسپانیا: سه میلیون و ۱۶۴ هزار و ۹۸۳ مبتلا، ۷۱ هزار و ۷۲۷ قربانی
۸. ایتالیا: سه میلیون و ۱۰۱ هزار و ۹۳ مبتلا، ۱۰۰ هزار و ۴۷۹ قربانی
۹. ترکیه: دو میلیون و ۸۰۷ هزار و ۳۸۷ مبتلا، ۲۹ هزار و ۱۶۰ قربانی
۱۰. آلمان: دو میلیون و ۵۲۰ هزار و ۶۰۹ مبتلا، ۷۲ هزار و ۹۸۱ قربانی
بر طبق آمار فوق هم اکنون ۲۱ کشور اول این جدول، همگی از رقم یک میلیون مبتلاشدن عبور کرده اند و بعد از ایالات متحده، هند و برزیل - که سه کشور رکورددار شمار مبتلایان در دنیا هستند - کشورهای روسیه، انگلیس، فرانسه، اسپانیا، ایتالیا، ترکیه، آلمان، کلمبیا، آرژانتین، مکزیک، لهستان، ایران، آفریقای جنوبی، اوکراین، اندونزی، پرو، جمهوری چک و هلند نیز بیش از یک میلیون مبتلا را ثبت کرده اند.1399/12/20
12:44:32
0.0 / 5
945
تگهای خبر: بیمار , بیماری
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
AsabSanj اعصاب سنج