كولیوند:

افزایش۶۵ درصدی حوادث ترافیكی

افزایش۶۵ درصدی حوادث ترافیكی

اعصاب سنج: رئیس اورژانس کشور اظهار داشت: متأسفانه در بحث حوادث ترافیکی نسبت به گذشته 65 درصد افزایش داشته ایم و تعداد مراجعات به مراکز درمانی نسبت به سال قبل دو برابر شده است.به گزارش اعصاب سنج به نقل از مهر، پیرحسین کولیوند رئیس اورژانس کشور در ارتباط تصویری با رئیس جمهور گفت: با همت و درایت وزیر بهداشت، تجارب تیم پزشکی در کشور بالا رفته و مجهز به امکانات خوبی برای مهار کرونا شده ایم.
وی اضافه کرد: متأسفانه در بحث حوادث ترافیکی نسبت به گذشته با آمار بالاتری روبرو می باشیم. البته سفرها از بابت انتقال ویروس جهش یافته کرونا، نگرانی ما را بیشتر می کند.
رئیس اورژانس کشور افزود: تعداد مراجعات به مراکز درمانی نسبت به سال قبل دو برابر شده که این نشان میدهد باید بیشتر مراقبت و کنترل نماییم.
کولیوند در پاسخ به سوال رئیس جمهور در خصوص اینکه آیا تماسهای بیماران کرونائی با اورژانس نسبت به سال قبل بیشتر شده است، اشاره کرد: در ارتباط با تماس بیماران کرونائی خیر. حتی نسبت به سال قبل کمی کمتر شده است. اما در مورد سایر روابط مانند حوادث ترافیکی تماس با اورژانس بیشتر شده است.
وی اظهار داشت: حوادث ترافیکی نسبت به سال قبل ۶۵ درصد بیشتر شده است. با ورود بانوان به اورژانس، رضایتمندی بیماران خانم بر اساس نظرسنجی انجام شده، بالاتر رفته است؛ حالا ۳۰ درصد دانشجویان فوریت های پزشکی خانم ها هستند و علاوه بر این تعداد قابل توجهی اورژانس بانوان راه اندازی شده که تا به الان خدمات خوبی را هم ارایه داده اند.
رئیس اورژانس کشور تاکید کرد: ما در حوزه بانوان تیم های مشترک درون و برون سازمانی با نهادهای مختلف وزارت بهداشت و دیگر سازمان ها داریم که بعنوان مثال در زلزله سی سخت همه با هم به میدان رفته ایم.
وی در پاسخ به سوال دیگر رئیس جمهور در خصوص اینکه آیا تا به این لحظه افرادی که واکسن خارجی کرونا استفاده کردند، عارضه ای داشته اند و با اورژانس تماس گرفته اند یا خیر؟ اظهار داشت: تا به این لحظه گزارش حادی از عوارض واکسن های خارجی بر روی هموطنان نداشته ایم. البته برخی موارد مانند تب بوده است که با راهنمایی های پرسنل ما در دیسپچ کارشان را انجام داده اند. کولیوند در آخر اشاره کرد: البته افرادی که تزریق واکسن داشتند توسط تیم های مراقبتی در بازه های زمانی مختلف چک می شوند.

1400/01/03
13:18:55
5.0 / 5
1174
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
لینک دوستان اعصاب سنج
AsabSanj اعصاب سنج