نظر معاون گردشگری پس از بازدید از فرودگاه مهرآباد و راه آهن تهران:

مسافران پروتكلهای بهداشتی را رعایت كردند

مسافران پروتكلهای بهداشتی را رعایت كردند

رئیس ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر از فرودگاه مهرآباد و ایستگاه راه آهن تهران بازدید کرد و در جریان نحوه ارائه خدمات به مسافران و رعایت پروتکلهای بهداشتی قرار گرفت.


به گزارش اعصاب سنج به نقل از روابط عمومی معاونت گردشگری، ولی تیموری در این بازدید نظارتی با برخی از مسافران در پایانه های مسافری فرودگاه و راه آهن گفت و گو کرد و در جریان چگونگی و میزان رعایت پروتکلهای بهداشتی قرار گرفت.
رئیس ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر با اشاره به رعایت تمام دستورالعمل های بهداشتی از طرف دستگاه هایی مثل فرودگاه، راه آهن و پایانه های مسافربری و همین طور مسافران، از نحوه رعایت پروتکلهای بهداشتی در نوروز ۱۴۰۰ ابراز رضایت کرد و اظهار داشت: خوشبختانه برمبنای بازدیدهای میدانی و گزارش های دریافتی، بیشتر مسافران و مردم در نوروز امسال پروتکلهای بهداشتی را رعایت کردند.
او اظهار نمود: تاکید ما در وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و نیز ستاد ملی مقابله با کرونا پرهیز از سفرهای غیرضروری و نیز حضور نیافتن در شهرهای قرمز و نارنجی بود که خوشبختانه تا کنون این مسائل به خوبی رعایت شده است.
تیموری با اشاره به اختتام موج اول تعطیلات نوروزی افزود: در بخش اول تعطیلات نوروزی شاهد این بودیم که مسافران به خوبی پروتکلهای بهداشتی را رعایت کردند تا از انتقال ویروس کرونا جلوگیری شود. در این میان تاسیسات گردشگری شامل هتل ها و مراکز مجاز اقامتی، رستوران ها، مجتمع های خدمات گردشگری بین راهی و... به خوبی با ستاد ملی مقابله با کرونا همکاری داشتند و تمام دستورالعمل های ابلاغی از طرف این ستاد به خوبی رعایت شد.
معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی اضافه کرد: در موج دوم تعطیلات نوروزی که مصادف با هفته دوم فروردین و هفته کاری است بنظر می رسد بیشتر سفرها، کاری است و پیش بینی می شود حجم سفرها نسبت به موج اول تعطیلات کم شود. با این وجود رعایت دقیق پروتکلهای بهداشتی از طرف مسافران، تاسیسات گردشگری و نیز شرکت های هواپیمایی، ریلی و اتوبوس های برون شهری الزامی است.
در این بازدیدها، مدیران بخش های مختلف فرودگاه مهرآباد و راه آهن تهران با ارائه گزارش به رئیس ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر به تشریح چگونگی رعایت پروتکلهای بهداشتی در این دو محل بمنظور جلوگیری از انتقال ویروس کرونا پرداختند.
ابراز رضایت معاون گردشگری از میزان رعایت پروتکلهای بهداشتی درحالی مطرح شده که سخنگوی وزارت بهداشت شنبه، ۷ فروردین ماه از کاهش میزان رعایت پروتکلهای بهداشتی در کشور به ۵۷.۸۸ درصد آگاهی داد و اظهار داشت: این میزان از ۳۰ مهر ۱۳۹۹ تا حالا پایین ترین میزان رعایت پروتکل ها بوده است.
سیما سادات لاری همچین گفته است: استفاده از ماسک در پایانه های مسافربری کمترین میزان را داشته و این میزان هم از اواسط اسفند ۱۳۹۹ تا روزهای ابتدایی تعطیلات نوروز ۱۴۰۰ گرفتار کاهش شدیدی شده است.1400/01/08
12:01:03
5.0 / 5
1177
تگهای خبر: بهداشت , خدمات , دستگاه , سفر
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
AsabSanj اعصاب سنج