مطالعات نشان می دهد؛

سقط جنین با افزایش ریسك مرگ زودهنگام مرتبط می باشد

سقط جنین با افزایش ریسك مرگ زودهنگام مرتبط می باشد

به گزارش اعصاب سنج نتایج یک مطالعه جدید نشان داده است خانمهایی که دارای سقط جنین بوده اند با احتمال بیشتر مرگ پیش از ۷۰ سالگی روبرو هستند.به گزارش اعصاب سنج به نقل از مهر به نقل از ساینس دیلی، ارتباط بین سقط جنین و مرگ زودرس بخصوص برای خانمهایی که در اوایل سن باروری خود سقط کرده یا سقط های مکرر داشته اند، بسیار شدید بود، ازاین رو محققان معتقدند سقط جنین می تواند علامت اولیه خطر سلامتی در آینده در زنان باشد.
سقط جنین به خود به خودی یکی از رایج ترین عوارض جانبی حاملگی است که حدود ۱۲-۲۴٪ از حاملگی های شناخته شده را تحت تاثیر قرار می دهد.
شواهد قابل توجه نشان داده است که زنان با سابقه سقط جنین، بیشتر در معرض خطر فشارخون بالا، بیماری های قلبی عروقی و دیابت نوع ۲ هستند، اما شواهد در ارتباط با ارتباط سقط جنین با خطر مرگ زودرس اندک بوده است.
یافته های این مطالعه مبتنی بر داده های ۱۰۱، ۶۸۱ زن در آمریکا بوده است. سن زنان در شروع مطالعه در رده سنی ۲۵ تا ۴۲ سال بوده که حاملگی و سلامت شأن بالغ بر ۲۴ سال بین سالهای ۱۹۹۳ تا ۲۰۱۷ تحت نظر بوده است.
زنان هر دو سال یک مرتبه پرسشنامه ای را پر می کردند که در آن در مورد حاملگی و عوارض ناشی از آن و عامل های سبک زندگی شأن سوال پرسیده شده بود.
محققان دریافتند در میان این شرکت کنندگان، ۲۵.۶ درصد (۲۶، ۱۰۲۱ نفر) حداقل یک مرتبه گرفتار سقط جنین شده بودند.
طی ۲۴ سال پیگیری، ۲۹۳۶ مرگ زودرس در بین زنان رخ داد، همچون ۱۳۴۶ مرگ ناشی از سرطان و ۲۶۹ مرگ ناشی از بیماری های قلبی عروقی.
محققان بعد از بررسی سایر عوامل بالقوه تأثیرگذار و به روزرسانی خصوصیت های رژیم غذایی و سبک زندگی، دریافتند خانمهایی که سقط جنین داشته اند ۱۹٪ بیشتر از خانمهایی که سقط نکرده اند با احتمال مرگ زودرس روبرو بودند.
این ارتباط برای سقط های مکرر و سقط هایی که در اوایل سن باروری زنان اتفاق می افتد، قوی تر بود.
محققان معتقدند تحقیقات بیشتری لازم است تا مشخص شود که سقط خود به خودی چه ارتباطی با سلامت طولانی مدت زنان و سازوکارهای زیربنایی این روابط دارد.

1400/01/10
23:27:46
5.0 / 5
1136
تگهای خبر: بیمار , بیماری , خصوصی , دیابت
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
AsabSanj اعصاب سنج