یافته محققان ایرلندی؛

شناسایی رابطه جدید بین شخصیت و ریسك مرگ زودهنگام

شناسایی رابطه جدید بین شخصیت و ریسك مرگ زودهنگام

اعصاب سنج: تحقیقات برای نخستین بار نشان داده است که سیستم ایمنی بدن مستقیماً شخصیت را با خطر طولانی مدت مرگ زودرس مرتبط می کند.به گزارش اعصاب سنج به نقل از مهر به نقل از ساینس دیلی، محققان دانشگاه لیمریک ایرلند در مطالعه ای دریافتند که چرا افراد باوجدان تر تمایل به زندگی طولانی تر دارند.
دکتر «پاراک او سولیابهاین»، سرپرست تیم تحقیق، در اینباره می گوید: «مشخص شده است که شخصیت با خطر طولانی مدت مرگ همراه می باشد.»
وی در ادامه می افزاید: «شخصیت ما در طول زندگی ما، از مراحل اولیه رشد تا انباشت تاثیر نحوه تفکر، احساس و رفتار در طول زندگی و سال های پیش از مرگ ما بسیار مهم می باشد. همینطور مشخص شده است که چقدر شخصیت برای سلامتی طولانی مدت و طول عمر ناشی از آن مهم می باشد. بعنوان مثال نشان داده شده است افرادی که از نظر خصوصیت وظیفه شناسی امتیاز کمتری دارند (تمایل به مسئولیت پذیری، سازماندهی و توانایی خودکنترلی) با ۴۰ درصد افزایش ریسک مرگ در آینده در مقایسه با همتایان دارای بالاترین امتیاز، روبرو هستند. آنچه که معلوم نیست این است که چگونه امکان دارد اتفاق بیفتد و مهمتر اینکه کدام مسیر بیولوژیکی امکان دارد مسئول این رابطه باشد.»
محققان به بررسی این مورد پرداختند که آیا دو نشانگر بیولوژیکی که در سیستم ایمنی بدن نقش اساسی دارند امکان دارد دلیل خصوصیت های شخصیتی با خطر مرگ و میر طولانی مدت را توضیح دهند. به صورت خاص، آنها آزمایش کردند که آیا اینترلوکین -۶ و پروتئین واکنش پذیر c که نقش مهمی در ابتلاء به بیماری های در رابطه با افزایش سن دارند، طول عمر ما را توضیح می دهند. این مطالعه بر روی ۹۵۷ فرد بزرگسال انجام شد که طی یک دوره ۱۴ ساله تحت نظر بودند.
به گفته محققان، «ما دریافتیم که بخشی از علل طول عمر افراد باوجدان و مسئولیت پذیر، در نتیجه سیستم ایمنی بدن آنها، بخصوص به علت پایین بودن سطح یک نشانگر بیولوژیکی به نام اینترلوکین ۶ است.»
این یافته ها فرصتی برای مداخلات آینده برای افزایش طول عمر و سلامتی در طول عمر را فراهم می آورد.


منبع:

1400/01/13
22:29:20
5.0 / 5
1129
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
AsabSanj اعصاب سنج