معاون استاندار بوشهر اعلام كرد

وضعیت بسیار نگران كننده استان بوشهر

وضعیت بسیار نگران كننده استان بوشهر

به گزارش اعصاب سنج بوشهر معاون استاندار بوشهر اظهار داشت: هم اکنون بوشهر گرفتار شرایط قرمز جنگ کرونائی شده، وضعیت فعلی استان بوشهر ناگوار و بسیار نگران کننده است که خروج از آن نیازمند اقدام فوری و جدی است.


محمدتقی ایرانی در نشست ستاد مقابله با کرونا شهرستان بوشهر اظهار نمود: کادر درمانی بیمارستان های استان بوشهر در خط مقدم جنگ با ویروس کرونا هستند و رسالت و تعهد سنگینی در قبال سلامت جامعه به عهده دارند که در این راستا سلامتی خودرا نیز در کف اخلاص گذاشته اند.
وی ضمن تقدیر از مدافعان سلامت استان بوشهر بیان کرد: ویروس کرونا که زندگی عادی مردم جهان را مختل کرده است، گویا تمام شدنی نیست و همت همگانی مردم را می طلبد تا این داستان را به پایانی خوش نزدیک کند. ویروسی که می توان گفت همه جوانب زندگی را تحت تاثیر قرار داده و خانواده ها باید مقابله با آنرا در رأس برنامه ریزی های خود قرار دهند.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار بوشهر اضافه کرد: با تمام کمبودها و محدودیت ها کادر بهداشت و درمان شرایط مناسبی را برای استان بوشهر به وجود آورده اند که صمیمانه از آنها تشکر و قدردانی می کنم.
ایرانی اشاره کرد: صدای آژیر قرمز در دوران دفاع مقدس که به صدا درمی آمد، معنا و مفهوم آن این بود که حمله هوایی صورت خواهد گرفت به پناهگاه ها بروید، هم اکنون بوشهر گرفتار شرایط قرمز جنگ کرونائی شده است.
وی اشاره کرد: شرایط جنگی نیازمند نوع رفتار و برخورد در آن شرایط است، وضعیت جنگی، آرایش جنگی هم می خواهد، طبیعتاً در وضعیت کرونائی، برخی سخت گیری ها باید اعمال شود. وضعیت فعلی استان بوشهر ناگوار و بسیار نگران کننده است که خروج از این وضعیت نیازمند اقدام فوری و جدی است.
این مسئول با اعلان اینکه امروز شهرستان بوشهر در وضعیت قرمز است و این ویروس آماده ورود به خانه و بدن ماست، اضافه کرد: بهبود وضعیت نیازمند همراهی و همکاری اقشار مختلف مردم در زمینه رعایت شیوه نامه های بهداشتی و فاصله گذاری های اجتماعی و رعایت دقیق محدودیت های کرونائی است.
محمدتقی ایرانی با اشاره به اینکه مواظبت از سلامت خودمان یک وجه است و مواظبت سلامتی دیگران وجه دیگر اظهار داشت: باتوجه به سرعت بالای انتشار ویروس کرونا هر فرد باید خودش مواظب باشد که به ویروس کرونا مبتلا نشود و فردی که مبتلا شده است نیز باید مواظب سایر افراد جامعه باشد تا مبتلا نشوند.
معاون استاندار بوشهر با اعلان اینکه یک نفر در جامعه نباید با جان جامعه بازی کند، افزود: در این جنگ تمام عیار سلامتی مهم ترین خواسته جامعه است بدین سبب نباید برخی افراد با سهل انگاری سبب ابتلای جامعه شوند. در چنین شرایطی چاره اصلی، تغییر در باور و رفتار تک تک مردم و مسئولین است، ما در یک جنگ تمام عیار با کرونا هستیم و شرط اصلی چیره شدن بر بیماری و حل این چالش ملی و جهانی، تغییر در باور و رفتار تک تک مردم و مسئولین است.
وی درباب تهیه واکسن اظهار داشت: مسئولین تمام تلاش خودرا برای تهیه و تولید واکسن به کار بسته اند ولی باید توجه داشت که در تحریم هستیم و این شرایط را برای مقابله با ویروس کرونا سخت تر کرده است.
ایرانی با اعلان اینکه حتی اگر واکسن بزنیم هم باید رعایت بکنیم، اضافه کرد: باید رعایت دستورالعمل ها جز فرهنگ اجتماعی و خانوادگیمان شود به خاطر همدیگر پروتکلهای بهداشتی را رعایت نماییم تا جامعه در امان بماند.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار بوشهر با تاکید بر اینکه نظارت بر رعایت پروتکل ها همچنان بصورت سختگیرانه باید دنبال شود، اشاره کرد: با هرگونه عدم رعایت پروتکلهای بهداشتی بدون تعارف برخورد خواهد شد برای اینکه اگر یک سر سوزن غفلت نماییم فاجعه غیرقابل جبران به وجود خواهد آمد. پس دستگاه های مربوطه با کسانی که دستورالعمل های بهداشتی و محدودیت های اعلام شده را رعایت نمی کنند بدون تعارف برخورد کنند.
منبع:

1400/01/16
19:59:33
5.0 / 5
1217
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
AsabSanj اعصاب سنج