فرمانده ستاد مقابله با كرونا در تهران:

كنترل اپیدمی در پایتخت با تعابیر غیر علمی محقق نمی گردد

كنترل اپیدمی در پایتخت با تعابیر غیر علمی محقق نمی گردد

به گزارش اعصاب سنج فرمانده ستاد مقابله با کرونای تهران با اشاره به اینکه همچنان تاکید ما بر تعطیلی تهران است اظهار داشت: محدودیت های فعلی فقط بازی با الفاظ است و کنترل اپیدمی با تعابیر غیر علمی محقق نمی گردد.به گزارش اعصاب سنج به نقل از مهر، علیرضا زالی عصر شنبه در جمع خبرنگاران در مورد وضعیت کرونا و ترددها در پایتخت با وجود اعلام شرایط قرمز عنوان کرد: همچنان تاکید ما بر تعطیلی شهر تهران است و در غیر این صورت نمی توانیم مرگ و میر را کنترل نماییم.
زالی ضمن اشاره به اینکه چیزی که امروز در شهر می بینیم فقط بازی با الفاظ است و تعطیلی شهر نیست اظهار داشت: اگر قرار باشد ادارات با یک سوم کار کنند، طبیعتاً ارباب رجوع هم در ادارات حضور پیدا می کنند و این شیوه روش مبارزه با اپیدمی نیست.
فرمانده ستاد مقابله با کرونای استان تهران بیان داشت: پیش از اینکه بخواهیم با کسی که کارمند است برخورد نماییم باید تضامینی برای پشتیبانی از این کارمندان و افراد در نظر بگیریم چون که این افراد نمی توانند سرخود در محل کار حاضر نشوند.
وی عنوان داشت: تا زمانی که تعبیرها سلیقه ای، غیرعلمی و کارشناسی نشده باشد کنترل اپیدمی محقق نمی گردد و طی هفته گذشته هم بارها اخطار و اخطار دادیم که تنها چاره فعلی پایتخت با عنایت به رشد و نرخ بالای ابتلاء برای کنترل اپیدمی، تعطیلی شهر است.
زالی ضمن اشاره به اینکه هم اکنون هیچ تغییری در ریتم شهر دیده نمی گردد اضافه کرد: طی هفته گذشته با وجود اعلام شرایط قرمز بیشتر از ۸۰۰ هزار نفر از مترو بهره برده اند و با این شکل بیماری قابل کنترل نخواهد بود.
فرمانده ستاد مقابله با کرونای استان تهران با اشاره به اینکه در کل استان تهران فقط ۷۰۰ کارشناس بهداشت عمومی داریم، اظهار داشت: این تعداد هم بسیار خسته هستند و خیلی از افراد مسئول اعتقادی به انجام وظایف خود در حیطه کنترل و نظارت بر شیوه نامه های بهداشتی ندارند و امروز ۷۰ بیمار فوتی در تهران داشته ایم و با این روند مرگ و میر در تهران ادامه دار خواهد بود.منبع:

1400/01/22
13:13:48
5.0 / 5
1249
تگهای خبر: بهداشت , بیمار , بیماری
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
AsabSanj اعصاب سنج