معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشكی تهران:

آغاز درمان سرپایی بیماران كرونایی در مراكز 16 ساعته

آغاز درمان سرپایی بیماران كرونایی در مراكز 16 ساعته

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تهران، از آغاز درمان سرپایی و تجویز دارو در مراکز ۱۶ ساعته اطلاع داد.به گزارش اعصاب سنج به نقل از مهر، علیرضا دلاوری، به نحوه توزیع واکسن در واحدهای زیر مجموعه دانشگاه اشاره نمود و اظهار داشت: تا کنون ۴ نوع واکسن وارد کشور شده که ۳ نوع آن (اسپوتنیک، سینوفارم و بهارات) در زنجیره توزیع قرار گرفته و هرکدام با درصد و میزانی از ایمنی مطرح هستند.
وی میزان کل واکسن های تحویل شده به دانشگاه علوم پزشکی تهران را ۲۵ هزار و ۴۰۰ دوز واکسن عنوان نمود و اضافه کرد: این میزان واکسن به بخش های درمان، بهداشت، برخی بیماران خاص، بهشت زهرا، سالمندان کهریزک، جانبازان و پارک بانان، سازمان نظام پزشکی و اورژانس ۱۱۵ اختصاص داده شده است.
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تهران، سپس به حواشی تزریق واکسن اشاره نمود و اظهار داشت: عملاً نحوه توزیع و تخصیص واکسن بر مبنای دستورالعمل تنظیم شده در وزارت بهداشت به دانشگاه ابلاغ می شود. در واقع این تقسیم بندی بر مبنای سند واکسیناسیون کشور توزیع می شود که در آن خط مقدم درمان کرونا در وهله نخست قرار دارند و افراد دیگر در اولویت قرار نمی گیرند. بر طبق این سند، افرادی ایمن می شوند که سود آن برای تمام کشور باشد و حتی سالمندان در فاز دوم هستند، ازاین رو باید تزریق واکسن را بر مبنای سند پیش ببریم.
دلاوری، یکی از مهم ترین استراتژی ها را بحث واکسن خواند و اظهار داشت: اساسا در ایام آتی ظرفیت تزریق واکسن باید افزایش پیدا کند. درصورتیکه تعداد دوزهای تزریق واکسن افزایش یابد، اساسا بخش بهداشتی نیازمند کمک بخش های دیگر دانشگاه بخصوص درمان خواهد بود.
وی همینطور از آغاز درمان سرپایی و تجویز دارو در مراکز ۱۶ ساعته اطلاع داد و اظهار داشت: خوشبختانه در ماه های گذشته وزارت خانه اجازه درمان سرپایی و اجازه تجویز دارو در مراکز سرپایی را صادر کرد که این کار بار مراجعات را از دوش بیمارستان ها کم می کند.


منبع:

1400/01/23
15:31:45
5.0 / 5
1348
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
AsabSanj اعصاب سنج