مطالعات نشان می دهد؛

میكروبیوم های روده در بیماری اوتیسم نقش دارند

میكروبیوم های روده در بیماری اوتیسم نقش دارند

اعصاب سنج: مطالعه جدید نشان میدهد اختلال اوتیسم با تغییراتی در میکروبیوم های روده مرتبط می باشد.به گزارش اعصاب سنج به نقل از مهر به نقل از ساینس دیلی، در مطالعه جدید، پژوهشگران با استفاده از روش های استاندارد استخراج DNA و تعیین توالی، ترکیب میکروبیوم روده را بین افراد مبتلا به اختلال اوتیسم و گروه کنترل عصبی مقایسه کردند.
محققان دریافتند که ترکیب میکروبیوم روده و علایم گوارشی در افراد مبتلا به اوتیسم بطور قابل توجهی بالاتر از افراد بدون اوتیسم است.
محققان همین طور رابطه میکروبیوم روده را با شدت رفتاری اوتیسم، رژیم غذایی و علایم گوارشی در افراد ارزیابی کردند.
«کاترین لووزوپون»، دکترای میکروبیولوژیست دانشگاه کلرادو، در اینباره می گوید: «ما برای مطالعه شرکت کنندگان هر سه ماه یکبار از آنها خواستیم تا چند فهرست را پر کنند. یکی از آنها چک لیستی درباره رفتار ناهنجار است که رفتارهایی مانند گفتار نامناسب و حرکات تکراری را بررسی می کند. یک پرسشنامه در ارتباط با فراوانی غذا از شرکت کنندگان در مورد نوع تغذیه شأن در هفته گذشته هم تکمیل شد. همین طور پرسیدیم که شرکت کنندگان چه نوع علایم دستگاه گوارش را تجربه می کنند. ما نمونه های مدفوع را جهت بررسی میکروبیوم جمع آوری کردیم.»
محققان دریافتند که بدتر شدن گفتار نامناسب بین نقاط زمانی با کاهش میکروبیوم روده همراه می باشد.
محققان بر انجام تحقیقات بیشتر در این حوزه تاکید دارند، اما یافته ها نشان داده است که میکروبیوم روده در تحریک و تشدید علایم در کودکان مبتلا به اختلال اوتیسم نقش دارد.


منبع:

1400/01/24
11:24:06
5.0 / 5
1318
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
AsabSanj اعصاب سنج