سفیر ایران در مسكو تشریح كرد؛

جزئیات خرید ۶۰ میلیون دوز واكسن اسپوتنیك

جزئیات خرید ۶۰ میلیون دوز واكسن اسپوتنیك

به گزارش اعصاب سنج سفیر جمهوری اسلامی ایران در مسکو، از نهایی شدن قرارداد خرید ۶۰ میلیون دوز واکسن اسپوتنیک V اطلاع داد.به گزارش اعصاب سنج به نقل از وبدا، کاظم جلالی، در مورد زمان بندی ارسال ۶۰ میلیون دوز واکسن اسپوتنیک V به ایران، اظهار داشت: تحویل واکسن ها از خرداد ۱۴۰۰ آغاز خواهد شد و بر مبنای برنامه زمان بندی مورد توافق طرفین، تا آخر پاییز تمامی ۶۰ میلیون دوز واکسن به ایران ارسال می شود.
وی در ادامه ضمن اشاره به پیشرفت روند تولید مشترک واکسن اسپوتنیک V در ایران از معرفی سومین شرکت ایرانی داوطلب تولید مشترک به طرف روس اطلاع داد و اظهار داشت: هر شرکت ایرانی که توان واکسن سازی و زیرساخت تولید این واکسن در داخل کشور را دارد می تواند درخواست خویش را به ما عرضه نماید تا ما این شرکت را برای تولید مشترک به طرف روس معرفی نماییم.
سفیر کشورمان در روسیه همینطور در مورد امکان خرید واکسن روسی از راه بخش خصوصی به محدود بودن توان تولید روسیه اشاره و خاطرنشان کرد: این تلقی وجود دارد که واکسن در روسیه ساخته شده و از مجاری مختلف فروخته می شود و کسی نیست که آنرا بخرد. اما حقیقت این است که در روسیه تنها یک مجرا برای فروش واکسن وجود دارد که صندوق سرمایه گذاری مستقیم است و ما هم با این صندوق ارتباط داریم و در حال انجام خرید دولتی هستیم.
جلالی با اخطار نسبت به احتمال سوءاستفاده برخی سوداگران از نیاز کشور به واکسن، اظهار داشت: در ایام اخیر تماسهای زیادی از جانب بخش خصوصی و برخی مسئولینی که دلسوزانه دنبال خرید واکسن هستند با ما گرفته شده و می گویند برخی افراد ادعاهایی در مورد امکان تأمین واکسن دارند. اما بررسی برخی ادعاها از جانب سفارت نشان داد که متأسفانه این ادعاها صحیح نیست. ما تاکید داریم که چنین ادعاهایی باید راستی آزمایی شود تا خدایی نکرده این اتفاق نیافتد که باردیگر ارز نیمایی به یک عده سوداگر تحویل شود و این افراد هم نتوانند کاری برای واردات واکسن انجام دهند.


منبع:

1400/01/27
12:52:27
5.0 / 5
1398
تگهای خبر: تولید , خصوصی , دولتی , شركت
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
AsabSanj اعصاب سنج