احمدی:

ادارات تعطیل شود

ادارات تعطیل شود

به گزارش اعصاب سنج یک عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اشاره شرایط نامساعد کشور در زمینه کرونا اشاره کرد: دولت برای مهار این شرایط نقش اصلی را دارد و باید چندین روز تعطیلی گسترده اعمال کند؛ یعنی ادارات را تعطیل کند، مردم در خانه بمانند، راه های ارتباطی شهرها را ببندد و از تردد ها پیشگیری کند.


محمدرضا احمدی در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به شرایط نامساعد کرونائی در کشور عنوان کرد: حالا که با شما مصاحبه می کنم شاهد ترافیکی در سطح شهر تهران هستم، این افراد که در این ترافیک حضور دارند یا از ادارات خارج شدند و یا از اماکن دیگر، گویا خیلی اراده ای جدی برای مقابله با این شرایط وجود ندارد، این درحالی است که با وجود چنین برخی از مبتلایان و فوتی ها می گویند هنوز به پیک موج چهارم وارد نشدیم.
وی اضافه کرد: روزهایی که محدودیت هایی اعمال شد و مردم هم پروتکل ها رعایت می کردند آمار فوتی ها و میتلایان به خوبی کاهش پیدا کرده بود، ولی حالا آمار به شدت بالا رفته و کاملا نگران کننده است، همه این ها نشان از این دارد که دولتمردان، سیاستمداران و مسئولین مقداری در سیاست گذاری ها هماهنگ نیستند، در حقیقت ما باید شاهد یک هماهنگی کامل در این سیاست گذاری ها باشیم تا زنجیره شیوع قطع شود.
نماینده مردم رشت عنوان کرد: تعدادی از مغازه داران حق دارند می گویند وقتی چک داریم چرا باید مغازه ها را تعطیل کنیم؟ اگر مقرر است اصناف و مغازه داران شغل خودرا تعطیل کنند حداقل بانک ها هم فعالیت خودرا متوقف کنند، اینطور نباشد که بگویند موعد چک ها را به عقب بیندازیم ولی در عمل چک ها برگشت بخورد.
احمدی عنوان کرد: دولت نقش اصلی را دارد و باید چندین روز تعطیلی گسترده اعمال نماید، یعنی ادارات را تعطیل کند، مردم در خانه بمانند، راه های ارتباطی شهر ها را ببندد و از ترددها پیشگیری کند، ناگزیر هستیم تا زنجیره شیوع را قطع نماییم، مردم هم در کنار مسئولین باید پای کار بیایند و فعلا در این شرایط دورهمی ها را به تعویق بیندازند، پروتکل ها را رعایت نمایند و با دقت از ماسک استقاده کنند و به فاصله گذاری ها توجه لازم را داشته باشند.
منبع:

1400/02/01
22:00:29
5.0 / 5
1183
تگهای خبر: آموزش , پیشگیری
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
AsabSanj اعصاب سنج