هموطنان با رعایت دستورالعمل های بهداشتی در كنترل كرونا سهیم باشند

هموطنان با رعایت دستورالعمل های بهداشتی در كنترل كرونا سهیم باشند

اعصاب سنج: مشاور وزیر بهداشت و ناظر ویژه روند واکسیناسیون کووید 19طی سفرهایی به سبزوار و سمنان از پروسه واکسیناسیون کرونا در گروه های هدف در دانشگاه های علوم پزشکی بازدید کرد و روند ارائه خدمات را مورد ارزیابی قرار داد.به گزارش اعصاب سنج به نقل از ایسنا دکتر علی ابرازه در مسافرت به سبزوار با حضوردر پایگاه های واکسیناسیون در مراکز آموزش درمانی واسعی و امداد سبزوار از نزدیک روند تزریق واکسن را مشاهده و از اقدامات انجام شده قدردانی و نحوه ارائه خدمات را مثبت ارزیابی کرد.

وی در سفری دیگر به استان سمنان با حضور در مرکز خدمات جامع سلامت چراغیان شهرستان دامغان روش اجرای برنامه واکسیناسیون را بررسی و ضمن ابراز خرسندی و خشنودی از میزان پیشرفت واکسیناسیون کرونا دراین شهرستان اظهار داشت: در میان دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور، در دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان استقبال خوبی از انجام واکسیناسیون صورت پذیرفته است.

مشاور ویژه وزیر بهداشت در امر واکسیناسیون کووید۱۹ ضمن گفت و گو با کارکنان مرکز خدمات جامع سلامت چراغیان شهرستان دامغان اظهارکرد: اغلب کادر بهداشتی و درمانی این شهرستان نیز همچون سایر مناطق تحت پوشش این دانشگاه، داوطلبانه از طرح واکسیناسیون مقابل کووید ۱۹ استقبال کردند و امیدواریم یک دفعه دیگر به مدد الهی و با کمک مردم فهیم این طرح با موفقیت اجرا و نتایج مورد نظر حاصل شود.

ایشان در ادامه سفر خود به مناطق تحت پوشش دانشگاه به اتفاق دکتر دانائی - رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان - از روش اجرای طرح واکسیناسیون مقابل بیماری کووید۱۹ در مرکز خدمات جامع سلامت حضرت رقیه شهرستان سمنان نیز بازدید کرد.

دکتر ابرازه از میزان سرعت و دقت در پروسه تلقیح واکسن کرونا تحویلی در این دانشگاه ابراز خرسندی کرد و اظهار داشت: طبق آمار در میان دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور، این دانشگاه از نخستین و شاخص ترین دانشگاه ها در زمینه دقت، سرعت عمل و رعایت فاکتورهای ایمن سازی در تزریق واکسن کرونا خصوصاً نوع آسترازنکا بوده است.

ناظر ویژه وزیر بهداشت در امر واکسیناسیون کووید۱۹ ضمن قدردانی از ریاست دانشگاه، معاون و مدیران بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان اظهارکرد: انجام واکسیناسیون در این دانشگاه دقیقا برمبنای دستورالعمل های ابلاغی و باتوجه به گروه های هدف تعیین شده صورت گرفته است و امیدواریم با تولید و افزایش واردات واکسن اولویت های بعدی نیز واکسینه شوند.

وی اضافه کرد: اولویت اول شامل کارکنان بهداشت و درمان، جانبازان، پاکبانان و کارکنان آرامستان ها بود که واکسینه شدند و اولویت دوم سالمندان عزیز و بیماران صعب العلاج هستند که باتوجه به رده سنی واکسینه خواهند شد.

دانشگاه علوم پزشکی سمنان حدود ۷۰۰۰ دوز واکسن دریافت کرده است

در ادامه این سفر دکتر نوید دانائی - رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان - اظهارکرد: طبق سند ملی و باتوجه به تعداد افرادی که در گروه های پرخطر قرار گرفتند، واکسن در اختیار این دانشگاه قرار گرفت و تا به این لحظه حدود ۷۰۰۰ دوز واکسن در پارت های مختلف دریافت شده که ان شاءالله تا اوایل هفته آتی واکسیناسیون آخرین پارت از واکسن های ارسالی به پایان می رسد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان افزود: تزریق واکسن برای افراد در گروه های پرخطر، موجب حفاظت از این افراد، کاهش میزان مبتلاشدن و قطع زنجیره مبتلاشدن می شود تا در نهایت با تولید واکسن داخلی و واردات بیشتر واکسن سایر گروه ها نیز واکسینه شوند.

مردم باید همچنان پروتکلهای بهداشتی را به دقت و کامل رعایت کنند

گفتنی است در ادامه سفر، ابرازه از کلینیک غربالگری بیماریهای واگیر (مرکز منتخب غربالگری بیماری کرونا) ۱۷ شهریور سمنان نیز بازدید و ضمن قدردانی از زحمات همکاران و گفتگو با پزشک و پرسنل کشیک، میزان مراجعات و نحوه ارائه خدمات در این مرکز را مورد بررسی و ارزیابی قرار داد.

مشاور ویژه وزیر بهداشت ضمن اشاره به موج چهارم بیماری کرونا ویروس و افزایش مراجعان مشکوک و با علایم کرونا به مراکز منتخب کووید ۱۹ تحت پوشش دانشگاه اظهار نمود: استان هم اکنون در وضعیت افزایش آمار ابتلای کرونا قرار دارد و مردم باید همچنان پروتکلهای بهداشتی را به دقت و کامل رعایت نمایند، از همه هموطنان می خواهیم تا با رعایت تمام دستورالعمل های بهداشتی در کنترل این بیماری سهیم باشند.

به گزارش وبدا ایشان در ادامه با ابراز رضایت از روند ارائه خدمات در مناطق تحت پوشش این دانشگاه، از زحمات شبانه روزی رئیس، معاونین، مدیران و مدافعان سلامت این دانشگاه قدردانی کرد.

منبع:

1400/02/03
13:19:27
5.0 / 5
1092
تگهای خبر: آموزش , بهداشت , بیمار , بیماری
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
AsabSanj اعصاب سنج