دبیر قرارگاه عملیاتی مبارزه با كرونا عنوان كرد؛

۴ استان در صدر رعایت كنندگان پروتكلهای بهداشتی

۴ استان در صدر رعایت كنندگان پروتكلهای بهداشتی

به گزارش اعصاب سنج دبیر قرارگاه عملیاتی مبارزه با کرونا، رتبه بندی آخرین وضعیت رعایت پروتکلهای بهداشتی در سطح استان های کشور در بازه زمانی ۱۸ تا ۲۵ فروردین ۱۴۰۰ را اعلام نمود.به گزارش اعصاب سنج به نقل از مهر، بابک دین پرست، ضمن اشاره به عرضه گزارش وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از وضعیت رعایت پروتکلهای بهداشتی در سرتاسر کشور، در سیزدهمین جلسه قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا، میانگین رعایت پروتکلهای بهداشتی در سرتاسر کشور، در بازه زمانی ۲۵-۱۸ فروردین ماه ۱۴۰۰، را معادل ۵۸ درصد اعلام نمود.

وی با یادآوری اینکه سطح مورد انتظار رعایت پروتکلهای بهداشتی در سرتاسر کشور برای مهار بیماری و خروج از موج چهارم، حداقل ۹۰ درصد می باشد، خاطر نشان کرد؛ وضعیت و درصد رعایت پروتکلهای بهداشتی در مراکز ورزشی، تالارهای پذیرایی، رعایت تهویه مناسب در اماکن عمومی، درصد موارد استفاده از ماسک در اماکن عمومی و رعایت پروتکلهای فاصله گذاری در اماکن عمومی از شاخصهای اصلی در ارزیابی میزان رعایت پروتکلهای بهداشتی است.
دبیر قرارگاه عملیاتی مبارزه با کرونا، ایلام و سیستان و بلوچستان را دو استانی بر شمرد که در دوره زمانی ۲۵-۱۸ فروردین ۱۴۰۰، رعایت پروتکلهای بهداشتی در سطح آنها بین ۲۸ تا ۳۲ درصد بوده است.
وی همینطور گروه استان هایی که در همین بازه زمانی، رعایت پروتکلهای بهداشتی در سطح آنها بین ۳۳ تا ۵۵ درصد بوده است را شامل آذربایجان غربی، البرز، اردبیل، چهارمحال و بختیاری، قزوین، کهگیلویه و بویراحمد، گیلان، گلستان، مرکزی، مازندران و همدان، اعلام نمود.
معاون توسعه منطقه ای وزارت کشور، آذربایجان شرقی، اصفهان، بوشهر، خراسان شمالی، خراسان جنوبی، خراسان رضوی، خوزستان، قم، فارس، کرمان، لرستان، کرمانشاه، کردستان و هرمزگان را استان هایی دانست که در این زمان، رعایت پروتکلهای بهداشتی در سطح آنها بین ۵۶ تا ۶۵ درصد بوده است.
دین پرست همینطور استان هایی که رعایت پروتکلهای بهداشتی در سطح آنها از ۱۸ تا ۲۵ فروردین ۱۴۰۰، بین ۶۶ تا ۷۶ درصد بوده است را شامل زنجان، تهران، سمنان و یزد، معرفی نمود.
دبیر قرارگاه عملیاتی مبارزه با کرونا، ضمن اشاره به لزوم استمرار و تقویت روند تشدید بازرسی ها در هفته های اخیر، آخرین اقدامات در ارتباط با تشدید بازرسی ها را اعلام نمود و اظهار داشت: در این بازه زمانی؛ از کل مراکز تهیه، توزیع و عرضه و فروش مواد غذایی، اماکن عمومی و واحدهای کارگاهی، بیشتر از ۸ درصد (معادل ۲۸۹۲۰۵ واحد)، مورد بازرسی واقع شده اند و در نتیجه این بازرسی ها؛ ۳۸۹۰۸ مورد منجر به دادن تذکر و یا معرفی به مراجع قضائی گردیده و ۴۴۱۶ مورد هم پلمپ صورت پذیرفته است.
دین پرست ضمن اشاره به مصوبات جلسه اخیر قرارگاه عملیاتی مبارزه با کرونا، خاطرنشان کرد: لازم است ستادهای استانی در قالب طرح جامع مدیریت هوشمند محدودیت ها مصوب ستاد ملی، تمامی اقدامات و محدودیت ها را متناسب با وضعیت تعیین شده، عملیاتی و اجرایی کند.
دبیر قرارگاه عملیاتی مبارزه با کرونا، همینطور خواهان معرفی متخلفین و ناقضین پروتکل ها و دستورالعمل های ابلاغی، به منظور برخورد قانونی به مراجع ذی ربط پیشبینی شده در مصوبات ستاد ملی و مراجع قضائی شد.
معاون وزیر کشور خاطرنشان کرد: بر مبنای مصوبات قرارگاه، همینطور مقرر گردید تا زمان عادی شدن شرایط شهرهای قرمز و نارنجی جلسات ستاد استانی روزانه برگزار و دستگاههای ذی ربط استانی و ستادهای استانی مدیریت بیماری کرونا ضمن رصد آخرین وضعیت، نسبت به اجرای قاطعانه و کامل طرح مدیریت هوشمند محدودیت ها اقدام نمایند.
دبیر قرارگاه عملیاتی مبارزه با کرونا، همینطور خاطرنشان کرد: سیزدهمین جلسه قرارگاه، همچنین، اتخاذ تدابیر ویژه تر برای اعمال منع تردد از / به شهرستان های دارای ممنوعیت قرمز و نارنجی را با پشتیبانی همه جانبه از نیروی انتظامی استان مورد تصویب قرار داد.
دین پرست در انتها تصریح کرد: در مصوبات جلسه اخیر قرارگاه به دستگاههای مختلف و ستادهای استانی ابلاغ گردید با تشکیل تیم های نظارت ویژه با مسئولیت دانشگاه علوم پزشکی استان و شهرستان و حضور نیروی انتظامی، هلال احمر، بازرسی اتاق اصناف و بسیج، به صورت روزانه و مستمر بر اجرای پروتکلهای بهداشتی ابلاغی و اجرای الزامات طرح محدودیت های هوشمند در سازمان های دولتی و سایر بخش های پنج گانه طرح، دقیقاً نظارت و به فوریت با هر گونه تخلف برخورد کنند.

1400/02/03
21:36:32
5.0 / 5
1095
تگهای خبر: آموزش , بهداشت , بیمار , بیماری
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
AsabSanj اعصاب سنج