بیانیه كمیته اجتماعی شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی خطاب به وزیر بهداشت:

ضرورت واكسیناسیون فعالان حوزه اجتماعی

ضرورت واكسیناسیون فعالان حوزه اجتماعی

اعصاب سنج: کمیته اجتماعی شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی در اطلاعیه ای ضمن بر شمردن مشکلات و موانع پیش رو فعالان حوزه اجتماعی در کشور در روزهای اپیدمی کرونا، خواهان در اولویت قرار گرفتن واکسیناسیون این قشر از طرف وزارت بهداشت شد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای ائتلاف نیروهای انقلاب، کمیته اجتماعی شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی در اطلاعیه ای ضمن بر شمردن مشکلات و موانع پیش رو فعالان حوزه اجتماعی در کشور در روزهای اپیدمی کرونا، خواهان در اولویت قرار گرفتن واکسیناسیون این قشر از طرف وزارت بهداشت شد.
متن این بیانیه به شرح زیر است:
یا لطیف
جناب آقای دکتر سعید نمکی
وزیر محترم بهداشت درمان و آموزش پزشکی جمهوری اسلامی ایران
با سلام و تحیت
خادمان، کارکنان و فعالان "حوزه اجتماعی" در مراکز دولتی و سازمان های غیردولتی مردم نهاد، خیریه ها وگروه های جهادی که عمدتاً از نیروهای جوان و انقلابی می باشند از شروع شیوع ویروس کرونا همگام با مدافعان شریف سلامت و کادر درمان، در صف اول ارائه خدمات اجتماعی به هموطنان خویش در حوزه های مختلف و ضروری در رابطه با سلامت جان و روان بوده اند.
این عزیزان از شروع شیوع این پاندمی هر روزه در ارتباط مستمر با هزاران لطمه دیده اجتماعی در سراسرکشور و یا در مراکز و محیط های آسیب، مشغول ارائه خدمات ضروری و متنوع اجتماعی در این شرایط سخت به نیازمندان بوده اند. امری که البته شاید بتوان آنرا جبران برخی کوتاهی ها و سیاست گذاری های اشتباه دولتی و ریل گذاری های نابجا در حوزه های اجتماعی دانست.
عروج شهادت گونه خیلی از عزیزان مددکار در سال قبل که بواسطه حضور در مراکز لطمه یا مداخلات مستقیم اجتماعی به بیماری کووید 19 مبتلا شدند و در خاموشی به دیدار حق شتافند، خود رساترین صدا برای اثبات مظلومیت ذاتی این قشر است. موضوعی که حتی درکارتابل های پر و پیمان این روزهای وزارتخانه بهداشت درمان و آموزش پزشکی جایی ندارد.
جناب آقای وزیر! همانطور که اطلاع دارید؛ فعالان پرتعداد حوزه های اجتماعی در خیریه ها و مراکز سازمان های دولتی و غیردولتی و مردم نهاد، پرستاران و مددکاران مراکز نگهداری معلولان و سالمندان، مادر یاران معلولان، مددکاران مراکز و کمپ های ترک اعتیاد، کارکنان ﻣﺮاﮐﺰ ﮔﺬﺭﯼ ﮐﺎﻫﺶ ﺁﺳﯿﺐ اعتیاد(DIC)، کادر زحمت کش مراکز نگهداری بیماران روانی مزمن، خادمان خیریه ها، مربیان مراکز نگهداری شبانه روزی اطفال یتیم و افراد لطمه دیده اجتماعی، کارکنان مراکز نگهداری افراد بی خانمان شهرداری های کشور و اورژانس اجتماعی، مراکز نگهداری از بانوان لطمه دیده، جهادگران سلامت فعال در گروه های جهادی مقابله با ویروس کرونا و... همه و همه جزو فعالان اجتماعی می باشند و در زمانی که همگان به کاهش ارتباطات و قرنطینه بدلیل قطع چرخه انتقال ویروس سفارش می شوند، این عزیزان به سبب وظایف و تکالیف ذاتی و انسانی و همین طور به سبب ارتباط گسترده و ناگزیر با لطمه دیدگان اجتماعی در خطر شدید مبتلاشدن به کووید هستند. پرسش اساسی آنجاست که آن وزارتخانه چرا با وجود علم به امکان بالای آلودگی این قشر در مواجه با لطمه دیدگان، این گروه را در فاز یک و دو سند ملی واکسیناسیون قرار نداده و عملا هیچ تصمیمی در این خصوص نگرفته است؟
جناب آقای نمکی! هم اکنون هر چند فعالان مظلوم این قشر در فهرست اولویت های تزریق واکسن از طرف ان وزراتخانه لحاظ نشده اند اما با این وجود و با اتکال به خداوند متعال و با تکرار کلیدواژه های جهاد، ایمان و ایثار به تداوم خدمات حیاتی خود برای چندین میلیون لطمه دیده اجتماعی مبادرت ورزیده و با حضور در عرصه های مختلف مانند فعالیت بعنوان جهادگران سلامت در بیمارستان های کشور، تهیه و توزیع بسته های معیشتی و حمایتی، کمک کردن به بیماران نیازمند، مشارکت در شناسایی و تامین نیازهای ضروری بیماران داخل قرنطینه و... بصورت داوطلبانه خدمت می نمایند.
امری که نشان میدهد این انقلاب و انقلابیون برای احتزار پرچم شکوهمند ایران عزیزمان و همین طور خدمت رسانی به مردم ایران اسلامی هیچ وقت منتظر بخشنامه ها و دستورات نخواهند ماند و هرجا نیاز به کمک باشد خودجوش و پرخروش در عرصه کمک رسانی حاضر خواهند بود.
لذا در همین راستا کمیته اجتماعی شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی برمبنای رسالت خویش بر خود واجب می داندتا صدای هزاران سمن و خیریه و کانون های تخصصی داوطلب محور و فعال در حوزه اجتماعی کشور و دهها هزار نفر کارکنان شریف دولتی و غیردولتی این عرصه باشد و ضمن یادآوری ضرورت در اولویت قرار گرفتن واکسیناسیون این عزیزان این امر مهم را مطالبه نماید.
امید که با اهتمام به این مساله مغفول مانده با واکسیناسیون فعالان حوزه اجتماعی که در خط اول ارائه خدمات به هموطنان خصوصا اقشار لطمه پذیر و بسیار پرخطر در کشور می باشند، ضمن توجه ویژه به زحمات این قشر ایثارگر، زمینه مشارکت سازنده و هر چه بیشتر و مؤثرتر آنان در امر مبارزه با ویروس کرونا و تداوم خدمات ضروری اجتماعی ایشان و کاهش و پیش گیری از شیوع بیشتر لطمه های اجتماعی در کشور را فراهم آورید.
منبع:

1400/02/05
21:13:05
5.0 / 5
1066
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
AsabSanj اعصاب سنج