جانشین استاندار در ستاد مدیریت كرونای فارس:

ازدحام برای واكسن كرونا در شیراز را علوم پزشكی باید مدیریت می كرد

ازدحام برای واكسن كرونا در شیراز را علوم پزشكی باید مدیریت می كرد

فارس طی روزهای گذشته شاهد انتشار فیلمی در شبکه های اجتماعی هستیم که در آن، ازدحام شمار زیادی از بانوان در محوطه ای نشان داده و در توضیحات اعلام شده است که این افراد به دعوت علوم پزشکی شیراز برای دریافت واکسن کرونا، تجمع کرده اند. حالا و پس از 2 روز پیگیری، یکی از مسئولان ستاد مدیریت کرونا در فارس این مساله را تایید نمود و پیرامون آن توضیح داد.


جانشین استاندار فارس در ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا چهارشنبه ۸ اردیبهشت طی یک نشست مجازی خبری با خبرنگاران و در پاسخ به پرسش ایسنا درباب انتشار فیلمی از تجمع شماری از بانوان برای دریافت واکسن در شیراز، ضمن تایید این موضوع، اصرار کرد که دانشگاه علوم پزشکی شیراز می توانست و می بایست موضوع را مدیریت می کرد.
عبدالرضا قاسمپور با اشاره به تجمع به وجود آمده در صف تزریق واکسن به کادر بهداشت و درمان در شیراز، اظهار داشت: دانشگاه علوم پزشکی باید برنامه ریزی بهتری می کرد و چون روز آخر بود و پرونده واکسیناسیون این جامعه هدف به پایان می رسید، این تجمع شکل گرفت اما دانشگاه می توانست این تاریخ را تمدید کند تا تجمعی شکل نگیرد و در این زمینه به دانشگاه تذکر لازم داده شده است.
قاسمپور همین طور از اتخاذ تصمیمات جدید درباب محدودیت ها برای هفته آتی طی جلسه امروز این ستاد خبر و افزود: در بخش اصناف باتوجه به مشکلات و گرفتاری های به وجود آمده احیانا فعالیت مجدد آنها در هفته آتی از به شکل شیفت بندی از سر گرفته می شود.
جانشین استاندار فارس در ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا اشاره کرد: تداوم تعطیلی مترو در هفته آتی و فعالیت ناوگان اتوبوس تنها در شهرک های اطراف در کلانشهر شیراز متصور است.
قاسمپور به کنترل مبادی و ورودی شهرهای قرمز و نارنجی هم اشاره و بیان کرد: بر طبق بررسی های انجام شده بیشتر ترددهای ورودی را بیماران سایر استانها تشکیل داده اند و خلاف اخلاق است که آنها را راه ندهیم اما در عین حال جریمه شبانه و منع تردد ورودی شهرهای قرمز اعمال می شود.
او با اعلان اینکه مانند ایام عید برگزاری چادر در پارک ها ممنوع می باشد، اظهار داشت: اماکن و مراکز دولتی کاملا تعطیلست.
جانشین استاندار فارس در ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا اشاره کرد: درصد رعایت پروتکلهای بهداشتی در حوزه های مختلف صنفی، تردد خودرویی، شرکت ها، کارخانجات، ادارات و سایر حوزه ها بیش از ۸۰ درصد گزارش شده است.
به گفته قاسمپور، بر طبق آخرین گزارش سامانه ماسک، ۱۴ شهرستان فارس همچون جهرم، استهبان، نی ریز، بختگان، آباده، شیراز، فیروز آباد، کازرون، کوهچنار، زرقان، خفر، فسا، لارستان و اوز در وضعیت قرمز، شهرستان های داراب، زرین دشت، گراش، لامرد، خنج، قیر و کارزین، فراشبند، کوار، سروستان، خرامه، ارسنجان، بوانات، خرمبید، مرودشت، اقلید، سپیدان، بیضا، ممسنی، رستم، سرچهان و مهر در وضعیت نارنجی و شهرستان پاسارگاد در وضعیت زرد قرار دارند.
او به آمار تجمعی بازرسی و نظارت در سطح استان از شروع شیوع ویروس کرونا تا ۷ اردیبهشت ماه امسال هم اشاره و عنوان کرد: طی این بازه زمانی ۹ هزار و ۳۱۹ واحد صنفی پلمپ، ۴۴۱ هزار و ۷۸۴ خودرو جریمه و ۶ اداره و سازمان متخلف نیز به هیات تخلفات اداری استان معرفی شده اند.1400/02/08
22:26:07
5.0 / 5
1620
تگهای خبر: بهداشت , بیمار , بیماری , پزشكی
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
AsabSanj اعصاب سنج