یافته جدید پژوهشی؛

تأثیر قوی تركیب داروی هپاتیت C و رمدسیویر در مقابله با كووید ۱۹

تأثیر قوی تركیب داروی هپاتیت C و رمدسیویر در مقابله با كووید ۱۹

به گزارش اعصاب سنج نتایج یک تحقیق نشان داده است تلفیقی از داروی رمدسیویر و داروهای مورد استفاده برای ویروس هپاتیت سی، ۱۰ برابر در مهار کروناویروس موثرتر است.به گزارش اعصاب سنج به نقل از مهر به نقل از ساینس دیلی، این درمان ترکیبی راهی برای درمان افراد واکسینه نشده که آلوده می شوند و همینطور افراد واکسینه شده که ایمنی شأن کاهش یافته است، نشان داده است.
تیم تحقیق از دانشگاه تکزاس و دانشکده پزشکی آیسان نیویورک در بررسی های خود دریافتند چهار داروی هپاتیت C معروف به سیمپراویر، وانیپرویر، پاریتاپرویر و گرازوپرویر، در ترکیب با رمدسیویر، باعث افزایش ۱۰ برابری تاثیر رمدسیویر می شوند.
رمدسیویر طیف وسیعی از ویروس ها را هدف قرار می دهد و در اصل بیشتر از یک دهه قبل برای درمان هپاتیت C و ویروسی شبیه سرماخوردگی ساخته شده است. در خلال شیوع ابولا، رمدسیویر در آزمایشات بالینی مورد آزمایش قرار گرفت و برای بیماران بی خطر و مؤثر بود. در اوایل پاندمی، این دارو یک درمان خوب برای کووید ۱۹ بود.
محققان معتقدند از آنجائیکه داروهای هپاتیت C تأیید شده و عوارض جانبی شأن مشخص هستند، این نوع درمان ترکیبی می تواند خیلی زودتر و فوری تر از داروی جدید بر روی انسان آزمایش شود.
محققان بر انجام تحقیقات بیشتر در این حوزه تاکید دارند.

1400/02/09
13:08:46
5.0 / 5
1359
تگهای خبر: بیمار , پزشكی , دارو , دانشگاه
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
AsabSanj اعصاب سنج