سفارش یك مركز پزشكی در هامبورگ درباره واكسن كرونا برای زنان حامله

سفارش یك مركز پزشكی در هامبورگ درباره واكسن كرونا برای زنان حامله

اعصاب سنج: یک مرکز پزشکی در هامبورگ به این نتیجه رسیده است که شمار زنان حاملگی که به کرونا مبتلا می شوند رو به افزایش است و بااینکه تا حالا به زنان حامله سفارش نمی شد که این واکسن را بزنند ولی حالا گفته می شود ˮزدن آن مفیدتر از نزدن است.ˮ


به گزارش اعصاب سنج به نقل از ایسنا، کلینیک دانشگاه هامبورگ-اپندورف گزارش کرده است که در طول سال ۲۰۲۰ میلادی تنها یک زن حامله به سبب مبتلاشدن به کرونا در این مرکز تحت درمان قرار گرفته و امسال هفت زن حامله با این بیماری به مرکز یاد شده مراجعه نموده اند.
استفان کلوگه، مدیر کلینیک در این مورد می گوید که پنج مورد از مبتلاشدن تنها در دو هفته گذشته رخ داده است. او این افزایش را هشدار دهنده می داند و می گوید هم خودش و هم همکارانش به این نتیجه رسیده اند که اساسا باید زنان حامله در آلمان واکسینه شوند.
بگفته کلوگه، این یک پدیده جدید است و به سبب شیوع نوع B.1.1.7 ویروس کرونا است که بطور قابل توجهی مسری تر و مشکوک به ایجاد روند شدیدتر بیماری است.
این نوع از کروناویروس حالا در سراسر آلمان در بین افراد زیر ۵۰ سال و همین طور کودکان بیشتر مشاهده می شود. به نظر گلوکه، حالا احتمال مبتلاشدن به ویروس در زنان در سنین باروری بیشتر شده است.
کلوگه احتمال می دهد که تعدادی از زنان حامله احیانا بوسیله فرزندانِ دیگرِ خود آلوده شده اند. بیماران زن حدود ۳۰ سال سن دارند که معمولا هیچ بیماری قبلی ندارند. آنها اغلب در سه ماهه اول حاملگی هستند. بگفته کلوگه، این زنان در سالهای میانی زندگی خود به سر می برند و این برای پزشکان بسیار نگران کننده است.
واکسیناسیون مقابل کووید ۱۹ هنوز بطور کلی برای زنان حامله در آلمان سفارش نشده و دلیل آن نگرانی از عواقب احتمالی واکسن برای مادر و جنین است. با این وجود مدیر کلینیک دانشگاه هامبورگ-اپندورف معتقد می باشد که خطر واکسیناسیون صفر نیست اما سود آن بیشتر است.
به گزارش دویچه وله، او از زنان حامله خواست که تحت نظر پزشک معالج خود واکسینه شوند و در صورت امکان همسر آنها نیز باید واکسینه شود. در چندین کشور نیز واکسیناسیون برای زنان حامله سفارش شده است.
منبع:

1400/02/14
21:28:20
5.0 / 5
1583
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
AsabSanj اعصاب سنج