گزارش اعصاب سنج؛

سالمندان چگونه برای دریافت واكسن كرونا اقدام نمایند

سالمندان چگونه برای دریافت واكسن كرونا اقدام نمایند

اعصاب سنج: این روزها یکی از پرسش های متداول مردم، آگاه شدن از نحوه دریافت واکسن کرونا است، به رغم اطلاع رسانی های متعدد، همچنان تعدادی از هموطنان در اولویت دریافت واکسن، نمی دانند چه باید بکنند.به گزارش اعصاب سنج به نقل از مهر، آنچه از مشاهدات میدانی در بعضی شهرها به ویژه کلانشهر تهران شاهد می باشیم، تجمع و ازدحام برای تزریق واکسن است. در صورتیکه مسئولان وزارت بهداشت و ستاد ملی مقابله با کرونا به دفعات عنوان کرده اند که انجام واکسیناسیون برمبنای اولویت های اعلامی است.
جعفر صادق تبریزی رئیس مرکز مدیریت شبکه وزارت بهداشت، با اعلان اینکه حدود یک میلیون و صد هزار نفر در کشور بالای ۸۰ سال هستند، اظهار داشت: واکسن مورد نیاز برای واکسیناسیون افراد بالای ۸۰ سال موجود است و هیچ مشکلی در این خصوص وجود ندارد.
وی اضافه کرد: برای واکسیناسیون افراد ۷۵ سال به بالا منتظر ورود واکسن هستیم و به محض ورود واکسن، تزریق برای این گروه سنی شروع خواهد شد.
تبریزی با اعلان اینکه حدود ۸۴۰ هزار نفر بالای ۷۵ سال و تا ۸۰ سال داریم و یک هفته برای واکسیناسیون این افراد زمان در نظر گرفتیم، اظهار داشت: دو روز اول پیامک می زنیم به این افراد و پس از آن درخواست می نماییم افرادی که برای آنها پیامک ارسال نشده به پایگاه اینترنتی (www.salamat.gov.ir) مراجعه و ثبت نام کنند و پس از ثبت نام دو روز بعد برای آنها پیامک ارسال می شود و زمان و مکان واکسیناسیونشان اعلام خواهد شد.
رئیس مرکز مدیریت شبکه وزارت بهداشت، اشاره کرد: طبق برنامه واکسیناسیون جلو می رویم و باتوجه به ظرفیتی که وجود دارد از افراد برای انجام واکسیناسیون دعوت می نماییم.
ایاد بهادری منفرد معاون امور بهداشتی دانشگاه علووم پزشکی شهید بهشتی، در رابطه با روند نوبت دهی واکسن کرونا و نحوه مراجعه گروه های در اولویت، اظهار داشت: ثبت اطلاعات افراد در سامانه salamat.gov.ir برای دریافت واکسن الزامی است.
وی با عنوان این مطلب که پروسه نوبت دهی و واکسیناسیون گروه های در اولویت بوسیله سامانه ثبت واکسیناسیون انجام می شود، اضافه کرد: این سامانه بمنظور تعیین زمان و نوبت تزریق واکسن برمبنای سند ملی واکسیناسیون برای گروه های مختلف سنی به راه افتاده است که هم اکنون افراد بالای ۸۰ سال و متولدین سال ۱۳۲۰ و پیش از آن در اولویت قرار دارند.
بر همین اساس، سالمندان بالای ۸۰ سال شامل ثبت شدگان یا ثبت نشدگان در سامانه سیب، برای دریافت نوبت واکسن می توانند اطلاعات خودرا در سامانه ثبت کنند. بعد از ثبت نام در سامانه، در ضمن چند روز، زمان و محل تزریق واکسن بوسیله پیامک به تلفن همراه فرد ثبت نام شده ارسال خواهد شد.
مسئولان وزارت بهداشت و ستاد ملی مقابله با کرونا، با اشاره به تجمع و ازدحام سالمندان در بعضی از مراکز واکسیناسیون، بارها بر این مساله تاکید کرده اند که واکسیناسیون هموطنان، به مرور برای گروه های مختلف سنی مختلف انجام می شود.


منبع:

1400/02/21
13:58:39
5.0 / 5
998
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
AsabSanj اعصاب سنج