كرونای هندی می تواند روند تسهیل محدودیت ها در انگلیس را مختل سازد

كرونای هندی می تواند روند تسهیل محدودیت ها در انگلیس را مختل سازد

نخست وزیر انگلیس اظهار داشت: شیوع کروناویروس هندی می تواند روند تسهیل محدودیت های کرونایی در کشور را مختل سازد.


به گزارش اعصاب سنج به نقل از ایسنا، "بوریس جانسون" نخست وزیر انگلیس با اشاره به اینکه سویه جهش یافته کرونا در هند می تواند روند برداشتن محدودیت ها از ۲۱ ماه ژوئن در کشورش را با اختلال جدی مواجه سازد، تصریح کرد: اگر این سویه از ویروس از قدرت سرایت بیشتری برخوردار باشد با شرایط سخت تصمیم گیری در مورد کاهش محدودیت ها مواجه خواهیم بود.
او همینطور اضافه کرد: فاصله زمانی میان تزریق دو دُز واکسن از ۱۲ هفته به هشت هفته در افراد بالای ۵۰ سال و صدمه پذیر کاسته می شود چون که در مورد کروناویروس هندی نگرانی هایی وجود دارد.
آمارهای سازمان بهداشت عمومی انگلیس از آن حکایت می کند که موارد مبتلا شدن به سویه جهش یافته کرونا در هند طی هفته گذشته نزدیک به سه برابر بیشتر شده است. همینطور در مناطقی از انگلیس روند انجام تست های تشخیصی کرونا سرعت گرفته است.
به گزارش اعصاب سنج به نقل از شبکه خبری بی بی سی، نخست وزیر انگلیس اظهار داشت: هنوز باور ندارم که شواهد موجود حاکی از احتیاج به تاخیر در اجرایی شدن مرحله بعدیِ کاهش محدودیت ها در کشور از روز دوشنبه باشد که به باعث آن مقرر است رستوران ها مجاز به سرویس دهی به مشتریان در فضای داخل رستوران باشند و همینطور شش نفر یا دو خانوار بتوانند در یک خانه حضور پیدا کنند. با این وجود باید تاکید کنم که سویه جدید می تواند در پیشرفت ما برای مقابله با بیماری، اختلال جدی ایجاد و روند برداشتن محدودیت ها در ماه ژوئن را دشوارتر کند.1400/02/25
20:28:27
5.0 / 5
1064
تگهای خبر: بهداشت , بیمار , بیماری
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
AsabSanj اعصاب سنج