در پاسخ به تذكر خضریان انجام شد

مأموریت قالیباف به كمیسیون های بهداشت و اصل ۹۰ برای پیگیری ضرب و شتم یك خبرنگار

مأموریت قالیباف به كمیسیون های بهداشت و اصل ۹۰ برای پیگیری ضرب و شتم یك خبرنگار

به گزارش اعصاب سنج سخنگوی مجمع نمایندگان تهران اظهار داشت که وزیر بهداشت باید هرچه سریع تر به مبحث برخورد با یک خانم خبرنگار در هنگام تهیه گزارش در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی رسیدگی کرده و با متخلفان برخورد کنند.


به گزارش اعصاب سنج به نقل از ایسنا، علی خضریان در جلسه علنی امروز (چهارشنبه) مجلس شورای اسلامی در تذکری اظهار نمود: متاسفانه آگاه شدیم یکی از خبرنگاران به نام خانم فائزه مومنی در حال انجام وظیفه و گزارش در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی مورد برخورد حراست این دانشگاه قرار گرفته است.
وی توضیح داد: این خانم در حال تهیه گزارش درباره ی نحوه واکسیناسیون و بررسی ادعای وزارت بهداشت بوده در خصوص اینکه واکسیناسیون برپایه جدول و کد اعلامی صورت می گیرد، هنگامی که این خبرنگار در حال خروج از دانشگاه بوده حراست دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی احساس کرده اخبار و اطلاعاتی در گوشی او و یا به صورت ضبطی وجود دارد با این خبرنگار درگیر می شوند که نتیجه آن صدمه دیدگی و شکستگی انگشتان دست این خانم بوده که حالا پیچ و مهره در دست این خانم پس از عمل قرار گرفته است.
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی افزود: برای مسؤلان دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی متاسفم که از روز گذشته تابحال و پس از این اتفاق به صورت رسمی از جامعه خبری و رسانه ای کشور عذرخواهی نکرده است.
وی افزود: درخواست من از آقای نمکی وزیر بهداشت این است که به سرعت به این مورد رسیدگی کنند اگر با متخلفان برخورد نشود و گزارش شفافی به کمیسیون بهداشت و مجلس داده نشود، حتما مجلس با این مورد به شکل جدی تر برخورد می شود.
محمد باقر قالیباف در پاسخ به این تذکر اظهار نمود: خبرنگاران عزیز با مشقت و سختی به دنبال تهیه گزارش و اطلاع رسانی به افکار عمومی هستند بطور قطع این برخورد پسندیده نیست.
قالیباف افزود: دو کمیسیون بهداشت و اصل ۹۰ پیگیر این مورد باشند کمیسیون اصل ۹۰ هم اگر شکایتی آمد آنرا مورد بررسی قرار دهد.
به گزارش اعصاب سنج به نقل از ایسنا، روز گذشته خبری منتشر گردید در خصوص اینکه خبرنگار روزنامه «صبح نو» که برای پوشش خبری درباره واکسیناسیون به مجموعه ساعی تحت نظر دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی رفته، مورد برخورد مامور حراست قرار گرفته و به علت جراحات وارده به بیمارستان مراجعه نموده و دست او تحت عمل جراحی قرار گرفت.
منبع:

1400/02/29
12:48:25
5.0 / 5
1170
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
AsabSanj اعصاب سنج