تشدید محدودیت های كرونائی در كشورهای شرق و جنوب شرق آسیا

تشدید محدودیت های كرونائی در كشورهای شرق و جنوب شرق آسیا

همزمان با افزایش موارد مبتلاشدن به کووید-19 و کند بودن روند واکسیناسیون، محدودیت های کرونائی در کشورهای شرق و جنوب شرق آسیا بیشتر می شود.


به گزارش اعصاب سنج به نقل از ایسنا، در ایام اخیر چندین کشور آسیایی محدودیت های کرونائی شدیدتری را بمنظور مهار بیماری کووید-۱۹ اعمال کرده اند.
دولت ها در بخش هایی از کشورهای شرق و جنوب شرق آسیا در کوشش برای تسریع برنامه واکسیناسیون هستند و تعدادی از این کشورها بعد از یک روند کاهشی، حالا شاهد افزایش موارد مبتلاشدن هستند.
به گزارش اسکای نیوز، وضعیت تعدادی از کشورهای شرق و جنوب شرق آسیا که محدودیت های کرونائی را شدت بخشیده اند، به شرح زیر است:
تایوان
این کشور تا همین اواخر به سبب موفقیت در مهار گسترش بیماری کووید-۱۹به رغم ارتباط نزدیک با چین، با ثبت ۱۴ مورد مرگ و میر ناشی از کرونا و ۲۲۶۰ مورد مبتلاشدن مورد تحسین قرار گرفته است. اما هفته گذشته بالاترین آمار مبتلایان به کروناویروس در این کشور از زمان شیوع بیماری ثبت و بیش از ۱۰۰۰ مورد مبتلاشدن شناسایی شده است. حالا بیش از ۶۰۰ هزار نفر به مدت دو هفته در قرنطینه به سر می برند و همه مدارس از چهارشنبه به مدت ۱۴ روز تعطیل می شوند.
سنگاپور
روز یکشنبه مقامات این کشور تعدادی از شدیدترین محدودیت های کرونائی را از زمان اختتام محدودیتها در آوریل سال قبل اعمال کردند. سنگاپور یکی از موفق ترین کشورهای جهان در زمینه مهار این ویروس بوده و برای ماه ها موارد مبتلاشدن صفر یا تک رقمی بوده است اما بتازگی با افزایش موارد غیر قابل ردیابی روبرو شده است. با اعمال محدودیتهای جدید که مدت چهار هفته ادامه پیدا می کند از افراد درخواست شده است که از خانه کار کنند و مدارس تعطیلست.
مالزی
از ۱۱ ماه مه، کارهای اجتماعی و رفت و آمد بین مناطق و استانهای این کشور تا ۷ ژوئن ممنوع گردید و مدارس برای جلوگیری از تجمع های مردمی در جشن تعطیلات عید فطر، تعطیل شدند. مالزی بعد از اندونزی و فیلیپین، سومین کشور به لحاظ آمار بالای مبتلایان در جنوب شرق آسیا است.
اندونزی
اندونزی که بیشترین لطمه را در جنوب شرقی آسیا دیده است، حدود ۱.۷۴ میلیون مورد مبتلاشدن به بیماری کووید-۱۹ و بیش از ۴۸ هزار مورد مرگ را ثبت کرده است بااینکه تصور می شود این تعداد بیشتر باشد. از زمان جهش بیماری در ماه فوریه، موارد مبتلاشدن سیر نزولی داشته است اما این نگرانی وجود دارد که چهارمین کشور پرجمعیت جهان بعد از بازگشت میلیون ها نفر از تعطیلات عید فطر که به سراسر کشور سفر کرده اند با بحران روبرو شود. از روز دوشنبه و با افزایش ۹۰ درصدی موارد مبتلاشدن در بعضی از مناطق در مسیرهای جاده ای از مسافران تست گرفته شده و معاینه می شوند.
فیلیپین
بعد از اندونزی، فیلیپین با بیش از ۱.۱ میلیون مورد مبتلاشدن و بیش از ۱۹ هزار مورد فوتی، دومین کشور لطمه دیده در جنوب شرق آسیاست. محدودیت های اعمال شده کرونائی در ماه آوریل به تدریج برای جلوگیری از رکود اقتصادی و بحران گرسنگی کم شد اما برگزاری برخی مراسم سنتی همچنان ممنوعست.
تایلند
روز گذشته (سه شنبه) ۳۵ مورد فوت ناشی از کرونا در این کشور ثبت گردید و با شناسایی ۲۴۷۳ بیمار جدید، مجموع مبتلایان در این کشور به رقم ۱۲۷ هزار و ۱۸۴ نفر رسید. همین طور در مجموع ۶۴۹ نفر فوت کرده اند. بعد از یک سال مهار موفقیت آمیز شیوع بیماری، این کشور با موج سوم دست و پنجه نرم می کند برای اینکه از ماه آوریل تا حالا موارد مبتلاشدن بیش از سه برابر شده و مرگ و میرها شش برابر بالا رفته است.
ژاپن
موج چهارم کووید-۱۹ ژاپن را برای سومین بار در وضعیت اضطراری قرار داده است و مقررات منع رفت و آمد تجاری همچنان برقرار است. با وجود این که موارد مبتلاشدن در سراسر کشور در روز دوشنبه به ۳۶۸۰ نفر کاهش یافته است که پایین ترین سطح از ۲۶ آوریل است، این کشور با کمبود کارکنان و تخت های بیمارستانی مواجه می باشد.
کره جنوبی
کره جنوبی که به سبب توانایی در کاهش موارد مبتلاشدن در ابتدای همه گیری بوسیله ردیابی تماس افراد آلوده و قرنطینه آنان مورد تحسین قرار گرفت، حالا با کمبود واکسن روبرو است. دولت به دنبال آنست تا ماه نوامبر بوسیله واکسیناسیون به ایمنی جمعی برسد اما فقط دو درصد از ۵۱.۷۱ میلیون نفر جمعیت این کشور واکسینه شده اند. موارد مبتلاشدن به سویه های مختلف کروناویروس نیز با وجود قرنطینه دو هفته ای مسافران و ارائه نتیجه منفی تست کرونا قبل از ورود درحال افزایش است.1400/02/30
21:45:41
5.0 / 5
1122
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
AsabSanj اعصاب سنج