حذف واسطه ها از چرخه توزیع تجهیزات پزشكی با پلت فرم یكی از شركت های فناور

حذف واسطه ها از چرخه توزیع تجهیزات پزشكی با پلت فرم یكی از شركت های فناور

اعصاب سنج: تعدادی از محققان یکی از شرکت های فناور، پلتفرمی را بر بستر فناوری اطلاعات برای پخش تجهیزات پزشکی معرفی کردند که با حذف واسطه ها اقلام مورد نیاز داروخانه ها توزیع می شود.


به گزارش اعصاب سنج به نقل از ایسنا، در حاشیه سومین روز از دهمین نمایشگاه اینوتکس ۲۰۲۱ از سامانه پخش تجهیزات پزشکی رونمایی گردید.
این سامانه یک بستر خرید و فروش تجهیزات پزشکی است که فروش و پخش مستقیم داروخانه ایی را برای تامین کنندگان کالا فراهم می آورد. بوسیله این سامانه، بورس داروخانه ها و کلیه مراکز درمانی می توانند کلیه تجهیزات پزشکی مورد نیاز خودرا بصورت مناقصه ثبت کنند.
کلیه تولیدکنندگان و تامین کنندگان هر کالای پزشکی با ثبت قیمت و شرایط پرداخت خود می توانند در هر مناقصه شرکت نمایند.
قیمت مناسب، کاربری آسان و حذف واسطه ها از مزایای رقابتی این سامانه پخش تجهیزات پزشکی و عرضه مویرگی به داروخانه ها بشمار می رود.
در این مراسم حمیدرضا رفیعی مدیر عامل این شرکت فناور با اعلان اینکه این شرکت از سال ۱۳۹۴ فعالیت خودرا برمبنای IT در حوزه پخش آغاز نموده است، اظهار داشت: با شیوع ویروس کرونا و تغییر کسب وکارها، ما مبادرت به راه اندازی این سامانه برای عرضه تجهیزات پزشکی به داروخانه ها کردیم.
وی تامین زنجیره تامین را از اهداف راه اندازی این پلت فرم عنوان نمود و تصریح کرد: بازار تجهیزات پزشکی بازار بزرگی است به شکلی که روزانه ۱۵ هزار داروخانه اقلام مورد نیاز خودرا خریداری می کنند بدین جهت کشور نیازمند پلتفرمی با حضور تامین کنندگان اصلی تجهیزات پزشکی است از طرف دیگر شرکت های تولید کننده تجهیزات پزشکی در کشور به راه افتاده است که آنها نیاز دارند بدون دغدغه محصولات خودرا به داروخانه ها ارسال نمایند.
رفیعی، با تاکید بر این که در حال ۶۰۰ داروخانه و ۸۰ تامین کننده در این سامانه ثبت نام کرده اند، تصریح کرد: کوتاه شدن زنجیره تامین، کم شدن واسطه ها و قیمت تمام شده محصولات از مزایای بهره برداری داروخانه ها از این سامانه است.
منبع:

1400/02/30
22:41:33
5.0 / 5
1069
تگهای خبر: پزشكی , تولید , دارو , شركت
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
AsabSanj اعصاب سنج