نایب رئیس انجمن داروسازان ایران:

مشكل داروخانه ها برای دریافت تعرفه نسخه الكترونیك حل شد

مشكل داروخانه ها برای دریافت تعرفه نسخه الكترونیك حل شد

به گزارش اعصاب سنج نایب رییس انجمن داروسازان ایران، از رفع مشکل قانونی برای دریافت تعرفه نسخه الکترونیک در داروخانه ها اطلاع داد و اظهار داشت: این تعرفه می بایست از جانب هیات وزیران ابلاغ شود.سید علی فاطمی، در گفتگو با خبرنگار مهر، به مشکلات داروخانه ها برای نسخه خوانی الکترونیک اشاره نمود و اضافه کرد: مشکلی که داروخانه ها برای عرضه خدمات دارویی در چارچوب نسخه الکترونیک داشتند، صرف وقت زیاد و هزینه های مترتب بر آن بود که با تعیین تعرفه برای نسخه الکترونیک، این مشکل قانونی رفع شده است.
وی با عنوان این مطلب که اعتبار مورد نظر برای دریافت تعرفه نسخه الکترونیک در قانون بودجه ۱۴۰۰ آمده است، افزود: از همین رو لازم است که هیات وزیران این تعرفه را ابلاغ کند.
فاطمی اظهار داشت: وزیر بهداشت این مصوبه را به هیات وزیران برده و منتظر ابلاغ آن هستیم.
نایب رئیس انجمن داروسازان ایران ضمن اشاره به زمان بر بودن نسخه خوانی الکترونیک در داروخانه ها، اضافه کرد: به صورت میانگین در هر نسخه بین ۵ تا ۶ قلم دارو نوشته می شود که می بایست تک تک داروها ثبت و مشخصات بیمار هم استعلام شود. همین مساله، زمان زیادی را می برد و لازم است که نیروی انسانی بیشتری به کار گرفته شود.
وی در عین حال به اختلالات اینترنتی برای ثبت نسخه در سامانه اشاره نمود و اظهار داشت: مشکلات نسخه خوانی الکترونیکی فقط با تعیین تعرفه حل نمی گردد.
فاطمی با عنوان این مطلب که محل تولید نسخه در مطب است، افزود: تفاوتی که برای تعرفه نسخه کاغذی و الکترونیکی در نظر گرفته اند بین ۸ تا ۲۰ هزار تومان است و به صورت میانگین بابت نسخه نویسی الکترونیکی به هر پزشک ۱۴ هزار تومان پرداخت می کنند. در حالیکه این پرداختی برای هر نسخه الکترونیکی در داروخانه ها ۵ هزار تومان است.


منبع:

1400/03/02
12:58:45
5.0 / 5
1069
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
AsabSanj اعصاب سنج