استاندار تهران خبر داد

تزریق ۷۵۵ هزار دز واكسن كرونا در استان تهران

تزریق ۷۵۵ هزار دز واكسن كرونا در استان تهران

استاندار تهران از تزریق 755 هزار دُز واکسن در استان تهران آگاهی داد.


به گزارش اعصاب سنج به نقل از ایسنا، انوشیروان محسنی بندپی در آخر جلسه ستاد مقابله با کرونا استان تهران در جمع خبرنگاران اظهار داشت: هم اکنون نسبت به پیک بیماری کرونا در استان تهران شاهد کاهش ۴۹ درصدی بستری بیماران عادی هستیم. به شکلی که هم اکنون ۴۶۲۵ بیمار در بیمارستان های استان تهران بستری هستند. همین طور کاهش ۴۹ درصدی فوتی ها را شاهد می باشیم و از آمار بستری ها در بخش مراقبت های ویژه نیز کاهش را مشاهده می نماییم.
وی اضافه کرد: البته باید همچنان رعایت پروتکل ها و فاصله گذاری اجتماعی را در دستور کار قرار دهیم. چونکه هر گونه عادی انگاری درباب بیماری کرونا ما را به شرایط قبلی باز می گرداند. خوشبختانه تلاش کادر درمان، رعایت پروتکلهای بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی و همین طور اطلاع رسانی بموقع، خوشبختانه شرایطی را فراهم آورده که در استان تهران با پیچیدگی های خاص خود و همین طور جمعیت ۱۴ میلیون نفری توانسته ایم نسبت به کنترل این بیماری اقدامات موثری را انجام دهیم. البته هنوز به درجه ای از ثبات و پایداری نرسیدیم. پس باید تشدید رعایت پروتکل ها همچنان در دستور کار باشد.
استاندار تهران در بخش دیگری از صحبت های خود به مطالبات دانشگاه های علوم پزشکی از سازمان های بیمه اشاره نمود و اضافه کرد: سازمان تامین اجتماعی کشور ۳۰۰ میلیارد تومان از مطالبات دانشگاه ها را پرداخت کرده است.
استاندار تهران با اشاره به اثربخشی واکسیناسیون در سطح استان تهران، از این امر بعنوان خبری خوش یاد کرد و اضافه کرد: اثربخشی واکسن برمبنای شواهد و همین طور کسانی که در حوزه سلامت کار می کردند و واکسینه شدند، نشان میدهد تا به امروز هیچ مورد خاصی از ابتلای سخت این افراد دریافت نشده و در معرض فوت نیز قرار نگرفته اند که این نشان دهنده آنست که اثرگذاری واکسن این عزیزان در خط مقدم ارائه خدمات بهداشتی و درمانی به خوبی پیشرفته است.
وی افزود: گروه بعدی افراد بالای ۸۰ سال بودند که در نوبت دریافت واکسن قرار گرفتند و بررسی های آماری در هفته های اخیر نشان میدهد که بستری افراد با سن ۸۰ سال به بالا کاهش پیدا کرده، به صورتی که در این هفته نسبت به هفته قبل ۱۰.۶ درصد بستری این گروه سنی هشت درصد در هفته جاری کاهش پیدا کرده است که حاکی از اثربخشی واکسن است.
محسنی بندپی با اشاره به این که در هفته گذشته ۶۴ پایگاه و مرکز واکسیناسیون در استان تهران راه اندازی شده بود، اضافه کرد: هم اکنون تعداد این مراکز به ۷۴ پایگاه در نقاط مختلف استان رسیده است. این مراکز از استانداردهای لازم برخوردار می باشند و تا کنون نیز ۷۵۵ هزار دُز واکسن در استان تهران تزریق شده است.
استاندار تهران درباره اعمال محدودیت منع تردد از ۱۲ تا ۱۷ خرداد ماه سال جاری نیز اظهار داشت: برمبنای آنچه که تصویب شده است از ۱۲ تا ۱۷ خرداد ماه منع تردد بین استانی داریم و خواهش ما از شهروندان این است که سفرها را به فرصت های پس از دریافت واکسن موکول کنند. هم اکنون خبرهایی از شناسایی سوش ویروس هندی در بعضی استانها رسیده، پس امیدواریم با رعایت این مساله مانع از چرخش این ویروس در سفرها بشویم تا خدایی ناکرده باردیگر استان هایی که از این ویروس در امان هستند گرفتار این مشکل نشوند.
وی اشاره کرد: باید این محدودیت ها با نظارت قویتر اعمال شود ولی خواهش ما از شهروندان این است که با رعایت پروتکل ها و عدم سفر در این ایام مانع از روی دادن چنین اتفاقی شوند.
بندپی درباره پرواز هواپیمای حامل مسافران هندی اظهار داشت: نخستین پرواز از هند به ایران انجام شد که شش نفر مبتلا به ویروس در آن شناسایی شدند و معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی تهران که مسئولیت رعایت پروتکل ها و تست ها را بر عهده دارد این کار را انجام دادند. تعدادی از مسافران همکاری لازم را نداشتند، در حالی که ستاد استانی تکلیف کرده همه مسافرین باید قرنطینه را رعایت نمایند و هیچ کس از قرنطینه و انجام تست نباید معاف باشد. اگر فردی از این پروتکل ها و مصوبات ستاد ملی سرپیچی کرده در حقیقت از قانون تخطی کرده و با وی باید برخورد قضایی شود.1400/03/10
22:50:06
5.0 / 5
1111
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
AsabSanj اعصاب سنج