زالی عنوان كرد؛

واكسن های ایرانی از بالاترین میزان اثربخشی برخوردار می باشند

واكسن های ایرانی از بالاترین میزان اثربخشی برخوردار می باشند

اعصاب سنج: فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران، از بالاترین میزان کیفی و اثربخشی واکسن های تولید داخل اطلاع داد.به گزارش اعصاب سنج به نقل از مهر، علیرضا زالی، در جلسه ستاد فرماندهی عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران ضمن اشاره به وضعیت بستری شدگان با تشخیص ابتلاء به ویروس کووید ۱۹، اظهار داشت: هم اکنون آمار بستری شدگان در تهران به حدود ۴ هزار و ۲۴۰ بیمار رسیده که از این تعداد ۱۶۰۰ نفر بیمار در بخش مراقبت ویژه تحت درمان هستند.
وی اضافه کرد: در ۲۴ ساعتی که گذشت ۵۷۰ مورد جدید ابتلاء قطعی به کرونا به ثبت رسیده که از این تعداد برای نخستین بار عدد بستری شدگان به پایین تر از ۱۰۰ رسیده است.
زالی از کاهش میزان موارد مرگ و میر بر اثر ابتلاء به کرونا در تهران اطلاع داد و اظهار داشت: نخستین شاخص افزایش و گسترش بار بیماری، میزان مراجعان سرپایی با علامت های مشکوک و یا قطعی ابتلاء به کرونا است، ازاین رو اگر درصورتیکه در ۴۸ ساعت آینده بار مراجعان سرپایی روند صعودی داشته باشد، زنگ خطر کرونایی تلقی می شود.
فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران اعمال قوانینی سفت و سخت برای جلوگیری از ترددهای بین استانی را در تعطیلات پیش رو خواهان شد و تصریح کرد: افزایش تردد در این بازه زمانی می تواند الگوی بیماری را با نوساناتی روبه رو کند و باعث چرخش سویه های جدید ویروس شود.
زالی در ادامه روند واکسیناسیون سالمندان را مطلوب توصیف کرد و توضیح داد: این روند در مراکز تجمیعی و غیر تجمیعی دانشگاهی با بالاترین سرعت درحال اجراست.
وی یکی از مهم ترین علل ازدحام در مراکز تلقیح واکسن کرونا خصوصاً در ایام آغازین هفته را رجوع قبل از اطلاع رسانی رسمی به این مراکز ذکر کرد.
فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران از اجرای فاز دوم واکسیناسیون سالمندان اطلاع داد و تصریح کرد: با عنایت به این که گروه های سنی زیر ۷۰ سال جمعیت کثیرتری را به خود اختصاص می دهند پیشنهاد می شود در فاز بعدی واکسیناسیون بر ضد کرونا تدابیر ویژه تری برای جلوگیری از ازدحام لحاظ شود.
زالی با تکیه بر این که توسعه مراکز تجمیعی واکسیناسیون در دستور کار است، نسبت به موارد شناسایی موارد جدید تست های تشخیصی کووید ۱۹ اخطار داد و اظهار داشت: افزایش موارد ابتلاء به مفهوم گردش ویروس در شهر است ازاین رو در ایام آتی روند واکسیناسیون شتاب بیشتری خواهد گرفت.
فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران ضمن اشاره به شرایط ویژه کلان شهر تهران و احتمال شکل گیری سویه های مختلف کرونا، پرهیز از ترددهای غیرضروری و توجه بیشتر از پیش رعایت پروتکلهای پیشگیرانه را خواهان شد.
زالی انتشار اخبار غیرعلمی و جعلی توسط برخی رسانه و افراد سود جو در فضای مجازی را مورد انتقاد قرار داد و اظهار داشت: این اخبار غیر علمی و مبهم جز ایجاد ترس و اضطراب آورده دیگری ندارد و در صورت انتشار گسترده تر می تواند روند واکسیناسیون را با اختلال مواجه کند.
فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران تصریح کرد: باید از تمام ظرفیت های موجود بهره برد تا برنامه های واکسیناسیون ضد کرونا در بالاترین سطح کیفی و اثر بخشی در کشور اجرا شود.
زالی ضمن اشاره به این که زیرساخت ها، طراحی، دانش فنی تکنیکال و فرمولاسیون واکسن های داخلی کرونا از خیلی از نمونه های خارجی باکیفیت تر است تصریح کرد: بزودی در تولید و عرضه واکسن های تولید داخل به خودکفایی خواهیم رسید.


منبع:

1400/03/12
12:16:39
5.0 / 5
811
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
AsabSanj اعصاب سنج