وزیر بهداشت عنوان كرد؛

برنامه دوسالانه سلامت در منطقه اكو با پیشنهاد ایران تصویب گردید

برنامه دوسالانه سلامت در منطقه اكو با پیشنهاد ایران تصویب گردید

به گزارش اعصاب سنج وزیر بهداشت اظهار داشت: برنامه دوسالانه سلامت در منطقه اکو برای نخستین بار با پیشنهاد ایران تصویب گردید.


به گزارش اعصاب سنج به نقل از مهر، سعید نمکی در حاشیه چهارمین اجلاس وزرای بهداشت کشورهای عضو اکو، عنوان کرد: امروز یک بیانیه با پیشنهاد جمهوری اسلامی ایران برای نخستین بار تصویب گردید و برنامه دوسالانه سلامت در منطقه اکو برای نخستین بار به تصویب رسید. وی ادامه داد: مهم ترین محورهای این بیانیه شامل اهداف توسعه پایدار، تقویت سیستم سلامت در دستیابی به پوشش همگانی سلامت، پیشگیری و کنترل بیماری های واگیر دار و بیماری های غیر واگیر، شرایط اضطراری در حوزه سلامت بخصوص امروز که با کووید ۱۹ روبرو می باشیم، بود.

وزیر بهداشت تصریح کرد: در این جلسه بحث های مختلفی همچون همکاری در زمینه رفت و آمدهای مرزی، کنترل بیماری کووید ۱۹ و بیماری های نوپدید و واگیردار، تقویت کشورها، تبادل اطلاعات در زمینه ساخت واکسن، دارو، تجهیزات پزشکی و دسترسی بیشتر به خدمات بهداشتی و درمانی عنوان شد که می تواند هم در زمینه ارتقای سلامت و هم در زمینه ارتقای اقتصاد کشورهای اکو مؤثر باشد.

نمکی خاطرنشان کرد: امیدواریم که این همکاری بین کشورهای اکو در زمینه سلامت بتواند راهکارهای تازه ای را برای همکاری بین بخشی و بین کشوری ایجاد نماید و بتوانیم در مورد کنترل بیماری کووید ۱۹ گام های موثرتری را در کنار همدیگر برداریم.


منبع:

1400/03/13
11:37:16
5.0 / 5
968
تگهای خبر: بهداشت , بیمار , بیماری , پزشكی
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
AsabSanj اعصاب سنج