اخطار فائوچی در مورد خطر شیوع سویه هندی كرونا در آمریكا

اخطار فائوچی در مورد خطر شیوع سویه هندی كرونا در آمریكا

رئیس موسسه ملی آلرژی و بیماری های عفونی آمریکا و مشاور ارشد پزشکی رئیس جمهوری این کشور اخطار داد که سویه خطرناک کووید-۱۹ که در هند شناسایی شده و به سرعت درحال گسترش در بین جوانان انگلیسی است، می تواند به یکی از همه گیرترین سویه های این ویروس در ایالات متحده تبدیل گردد.


به گزارش اعصاب سنج به نقل از ایسنا، آنتونی فائوچی، رئیس موسسه ملی آلرژی و بیماری های عفونی آمریکا و مشاور ارشد پزشکی رئیس جمهوری این کشور در نشست خبری گروه ویژه کاخ سفید برای مقابله با کرونا اظهار داشت: سویه دلتا (یا همان کرونای هندی) در انگلیس به سرعت درحال ظاهر شدن بعنوان سویه حاکم بر همه گیری است و نمی توانیم اجازه دهیم این اتفاق در ایالات متحده هم رخ دهد.
وی افزود: با صحبت با مسؤلان بهداشتی انگلیس دریافتیم که انتقال این سویه خطرناک ویروس به سرعت در بین گروه سنی جوان تر ۱۲ تا ۲۰ سال درحال اوج گیری است و اطمینان یافتن از حفاظت از این گروه اینجا در ایالات متحده از دغدغه های ما است.
روزنامه ایندیپندنت به نقل از روزنامه نیویورک پست نوشت: به قول فائوچی، آمار مبتلا شدن به سویه دلتای کووید-۱۹ حدود ۶ درصد کل موارد مبتلا شدن در ایالات متحده را تشکیل می دهد.
بنابر آمارهای رسمی این کشور هم اکنون بالاترین آمار مبتلایان و قربانیان کرونا را در جهان دارد و با بیشتر از ۳۴.۲ میلیون مبتلا و بیشتر از ۶۱۳ هزار قربانی همچنان در صدر لیست کشورهای درگیر با این بیماری قرار گرفته است.
منبع:

1400/03/19
23:54:49
5.0 / 5
947
تگهای خبر: بهداشت , بیمار , بیماری , پزشكی
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
AsabSanj اعصاب سنج