خطر اهدای خون برای دختران نوجوان

خطر اهدای خون برای دختران نوجوان

به گزارش اعصاب سنج اهدای خون همچون اقداماتی است كه انجام آن سفارش می شود هرچند امكان دارد برای دختران نوجوان خطرزا باشد.


به گزارش اعصاب سنج به نقل از ایسنا، به قول متخصصان دختران نوجوان بیشتر در معرض مبتلا شدن به كم خونی و فقر آهن هستند و بنابراین لازم است برای مراقبت از آنان اقدامات بیشتری در نظر گرفته شود.
پزشكان آمریكایی تاكید كردند: اهدای خون برای سلامتی بی خطر است اما از دست دادن خون در دوران قاعدگی، دختران را صدمه پذیر می كند. در این بررسی اطلاعات نزدیك به ۹۷۰۰ زن ۱۶ تا ۴۹ ساله كه در فاصله سال های ۱۹۹۹ تا ۲۰۱۰ جمع آوری شده بود، مورد مطالعه قرار گرفت. تنها ۲۴۰۰ نفر از آنان در فاصله سنی ۱۶ تا ۱۹ سال بوده اند. همینطور ۱۱ درصد از نوجوانان در مدت ۱۲ ماه گذشته خون اهدا كرده اند كه این رقم در بزرگسالان شش درصد بوده است.
بررسی ها نشان داد: سطح فریتین سرم (معیار ارزیابی كم خونی) در بین زنان و دختران نوجوان اهدا كننده خون نسبت به دیگران پایین تر بوده است. میزان فقر آهن در دختران نوجوان اهدا كننده خون حدود ۹.۵ درصد و در بین زنان هشت درصد بوده است. این رقم در بین زنان و دخترانی كه اهدای خون نداشته اند حدود شش درصد بوده است.
به گزارش هلث دی نیوز، تجویز مكمل های آهن خوراكی به دختران نوجوان، اهدای خون در فواصل زمانی طولانی تر یا اهدای فرآورده های خونی از قبیل پلاكت یا پلاسما همچون راهكارهایی است كه متخصصان سفارش می كنند.1397/12/07
19:26:04
5.0 / 5
5113
تگهای خبر: اهدای خون , سلامت
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
AsabSanj اعصاب سنج