واكنش ایمنی بدن نوزادان در مقابل كرونا قویتر است

واكنش ایمنی بدن نوزادان در مقابل كرونا قویتر است

به گزارش اعصاب سنج نتایج یک بررسی جدید در انگلیس نشان داده است که بدن نوزادان در مقابل بیماری کووید-۱۹ واکنش ایمنی قوی تری نسبت به سایر گروه های سنی نشان داده است.


به گزارش اعصاب سنج به نقل از ایسنا، متخصصان انگلیسی در یک مطالعه نسبتا کوچک دریافتند که بدن نوزادان برای مقابله با کروناویروسِ عامل بیماری کووید-۱۹، واکنش ایمنی قوی تری از بزرگسالان نشان داده است.
در این بررسی، متخصصان سیستم ایمنی بدن چهار نوزاد زیر سه ماهه را که به بیماری کووید-۱۹ مبتلا و بهبود پیدا کرده بودند مورد ارزیابی قرار داده و نتایج بدست آمده را با بزرگسالان بهبودیافته از این بیماری مقایسه کردند.
متخصصان انگلیسی دریافتند: بدن نوزادان در مقایسه با بزرگسالان، سطح بالاتری از آنتی بادی ها و سلول های ایمنی را تولید می کند که می تواند در مقابل بیماری کووید-۱۹ مصونیت بالایی ایجاد نماید.
به قول آنها، بنابراین است که به نظر می آید نوزادان قادر به مقابله با بیماری کووید-۱۹ در دوره ای از عمر خود هستند که انتظار می رود صدمه پذیرتر باشند.
محققان انگلیسی اظهار داشتند: با انجام یک مطالعه دقیق روی نوزادانی که به نسبت در مقابل بیماری کووید-۱۹مصون شده اند، توانستیم نشان دهیم "ایمنی محافظتی" از نظر تشکیل آنتی بادی های خاص و سلول های ایمنی مقابله کننده با بیماری کووید-۱۹چگونه به نظر می آید.
یافته های بدست آمده اطلاعات بسیار مفیدی برای طراحی واکسن های این بیماری در آینده در اختیار محققان قرار می دهد که می تواند در ایجاد ایمنی محافظتی موثر باشد.
به گزارش اعصاب سنج به نقل از خبرگزاری یونایتدپرس، محققان انگلیسی امیدوارند یافته های بدست آمده را روی گروه بزرگتری از نوزادان انجام دهند و همینطور واکنش ایمنی نوزادان و بزرگسالان را در زمان مبتلا شدن به بیماری و چندین دوره بعد از بهبودی مقایسه کنند.1400/03/25
22:21:13
5.0 / 5
870
تگهای خبر: بیمار , بیماری , تولید
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
AsabSanj اعصاب سنج